+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Yaradan sürekli kan vs. akması halinde abdest ve namaz için nasıl davranmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Yaradan sürekli kan vs. akması halinde abdest ve namaz için nasıl davranmalıyım?

  Reklam
  Yorum: Yaradan sürekli kan vs. akması halinde abdest ve namaz için nasıl davranmalıyım? isimli konu Mumsema.com
  Selamın aleykum benim sorum ben ayağımdan emeliyat oldum ve ayağımdan devamlı iltihap akıyor gusul abdest alabilirmiyim şimdiden yardımcı olursanız çok sevinirim

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Yaradan sürekli kan vs. akması halinde abdest ve namaz için nasıl davranmalıyım?


  Reklam  Aleykum selam. O yaraya suyun değmesi yasak ise o yere bir şey sar iyice ve sonra gusül abdesti al. Eğer doktorun su zarar vermiyor derse o zaman o yeri yıkaman gerekir.

 3. Misafir
  Merhaba. Bacagimda bir sivilce var dun sıktım ama ici hala dolu ve kaza namazi esnasinda biraz cikti igne ucu kadar gittim abdest aldim tekrar kildim sonra ikindi icin sunneti kildim fakat tekrar çıkmış bende artik dayanamadim yine abdest aldim bu sefer farzdan başladım farzi kildiktan sonra tamamen patladi simdi benim namazim bosami gitti

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Eğer bir namaz vakti boyunca bu özür devam ederse o zaman abdest alır ve akıntı olsa bile namazını kılabilirsin. Sanırım bu senin durumun geçici bir durumdur. Geçmiş olsun.

 5. Misafir
  Selamın aleyküm hocam bende ilk arkadaş taki gibiyim ama ilk makat bölgesinden istemeden gaz çıkıyor ve kıl dönmesinden amaliat oldum yara olan yerde pansuman yapılması gerekiyor tentürdiyot lu şekilde ve abdest almamda yada her vakit girişi namaz kılmamda bir sorun olurmu...

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Gaz kaçırmak konusunu yukarıdaki cevaplarda okuyabilirsin. Pansuman ve tentürdiyot abdest ve namazına engel değildir. Bu pansumanla birlikte namazlarını kılman caizdir.

 7. Misafir
  Traş oldukdan bir süre sonra abdest aldım,yüzümü kurularken küçük bir kesikden çok az bir mitar kan havluma bulaştı.bu durumda abdestim geçerlimidir.

 8. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Akmayacak kadar az olan kan abdesti bozmaz

 9. Misafir
  Selamın aleykum az önce bi diş ameliyatı geçirdim sürekli olarak kan sızıyor ama ağızımın içinde kalıyor bunu yutmam ve namaz kılmam uygun mu ? Abdesti her vakit mi almalıyım ?

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam geçmiş olsun. Kanama durmadığı durumlarda o halde abdest alınır ve yutulmamasına dikkat ederek namaz kılınır. Bu özür abdesti olduğu için her vakit namaz için bir abdest alınması gerekir.

 11. Misafir
  Hocam ben 16 yaşındayım. Yaklaşık bir buçuk yıl kuyruk sokumunda iltihaplanma vardı. Ancak ben yaklaşık 7-8 ay geçer diye fazla önemsemedim ve kil dönmesinin belirtileri olduğunu bilmiyordum. Öğrendikten sonra özürlü halde olup olmadığımı düşündüm. Bana eğer sürekli akıyorsa özürlü haldesin dendi. Ama ben tam bilemedigim için karar veremedim ve her vakit abdest almadan namazlarımı kıldım. Hala da tam olarak hastalık durumumu bilmiyorum. Çünkü doktora gidemedim. Bu halimle eğer ben kıl dönmesi hastası isem bu süre zarfında kılmış olduğum namazlar kabul olmuş mudur?

 12. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Namazların kabul olup olmaması akan kan ve irin miktarına bağlıdır.
  Bir avuç kadar kan ve irin lekesi affedilmiştir

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu

sürekli kanayan yara abdesti bozar mı

kan akarken abdest alınır mı

kanayan yara abdest

kanayan yara abdesti bozar mı

kan akarken abdest nasıl alınır

kanayan yarayla nasıl abdest alınır

yara abdesti bozar mı