+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Yaradan sürekli kan vs. akması halinde abdest ve namaz için nasıl davranmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Yaradan sürekli kan vs. akması halinde abdest ve namaz için nasıl davranmalıyım?

  Reklam
  Cevap: Yaradan sürekli kan vs. akması halinde abdest ve namaz için nasıl davranmalıyım? isimli yazı www.Mumsema.com

  Selâmün aleyküm
  Küçük abdestimi yaptiktan sonra yikayip silmeme rağmen aradan 10 15dk gectikten sonra damladigini dusunuyorum bazen camasirimi kontrol ettigimde de leke goruyorum bu durum surekli var doktordan da care bulamadim normal dediler.
  Calistigim icin gun icinde sıkıntı yaşıyorum. Her vakit abdest almam gerekir mi? Evdeyken surekli camasir degistirmek gerekir mi? Namazımin kabul olup olmadigindan endise duyuyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Yaradan sürekli kan vs. akması halinde abdest ve namaz için nasıl davranmalıyım?


  Reklam  Taharet alırken yıkanın ve kurutmayın ve sonrasında da kontrol etmeyin.

 3. Misafir
  Selam aleykum benim boynumdan kan geliyor abdest alıp namazımı kılsam olur mu

 4. imam
  Üye
  kan geliyor abdest alıp namazımı kılsam olur mu
  Allah şifa versin. Kan kesilmese bile namaz kılın

 5. Misafir
  Hayırlı geçeler, eşim Ramazan'ın ilk günü ameliyat geçirdi. Gün içinde ilaç kullanması gerektiğinden bu güne kadar orucunu tutamadı. İlaç içmesi gerekmiyor artık, ama ameliyat yeri devamlı akıntı halinde. Kanla karışık iltihap. Bu durumda orucu kabul olur mu? Kendisi orucunu tutamadığından cok rahatsiz. Çevaplayanlara şimdiden daha Allah razı olsun.

 6. arifselim
  Yönetici
  Hayırlı günler kardeşim Allah şifalar versin. Eğer artık ilaç içmesi gerekmiyorsa ameliyatından akan kan veya irin orucuna engel değildir orucunu tutabilir.

 7. Misafir
  kanama 1,5 ay oldu oruç tutup namaz kilabilir miyim teşekkürler

 8. arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun kardeşim. Elbette abdestini al namazını kıl ve orucunu tut. Kanama olması zaten ibadetlerine engel değildir.

 9. Misafir
  Hocam sabah namazı vaktinin çıkmasına 30 dk civarı vardı. Babam bizi zorla cemaat ile namaz kıldırıyor. Bize güvenmiyor namaz kılmıyormuş namazdan kaçıyormuş fasıkmisiz muamelesi yapıyor. Kardeşime hırsız muamelesi yapıyor bana sen ahlaksizsin asalaksin diyor anneme durmadan hakaret ediyor iste yüzümde bu sabah namazında kan vardı ben durmasını bekledim yine bana bağırmaya başladı beb de mecburiyetten abdest aldım o kanayan bölgenin üstüne su attım elimi sürmedim ve öyle namaza durdum inşaAllah abdestim olmuş mudur ve namaza durmadan önce de o sırada safiye uydum dedim o anlık içimden itikadım gitmemiştir değil mi hocam Allah U Teala muhafaza. Cevaplarsaniz sevinirim

 10. arifselim
  Yönetici
  Allah yardımcınız olsun kardeşim. Bir konuda bir mezhebi taklit edebilmek için o konudaki bilgileri iyice bilmek gerekir. Bunu yaptığın için itikadın bozulmaz. Allah'a emanet ol.

 11. Misafir
  - Ben şantiyede çalışıyorum parmağım kesildi elbiseme kan geldi ve elbisemi değiştiremiyorum namaz kılsam kabul olur mu

  - BirKaç gün önce elim hafif yarildi şimdi yaramdan iltihap gibi kırmızı renkli bi sıvı akıyo kuran okuyacağım ama abdestim tutar mı bilemedim

 12. arifselim
  Yönetici
  - O kanlı olan yeri ufak bir su ile yıkaman bile yeterlidir. Değiştirmen bile şart değildir. Mutlaka çevrende veya yakınlarda bir su bulunabilir.

  - Eğer sürekli akıyorsa o zaman bu özür olur ve o şekilde abdestin geçerlidir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
sürekli kanayan yara abdesti bozar mı,  kan akarken abdest alınır mı,  kanayan yara abdest,  kanayan yara abdesti bozar mı,  kan akarken abdest nasıl alınır,  kanayan yarayla nasıl abdest alınır,  yara abdesti bozar mı