+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Allah'ı seviyorum, iman ediyorum ne gerek var sayıca o kadar tesbih çekip namaz kılmaya farzları yap yeter diyen biris Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'ı seviyorum, iman ediyorum ne gerek var sayıca o kadar tesbih çekip namaz kılmaya farzları yap yeter diyen biris

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: "Allah'ı seviyorum, iman ediyorum ne gerek var sayıca o kadar tesbih çekip namaz kılmaya farzları yap yeter" diye


  Reklam  Cevap: Namaz, tesbih, dua gibi ibadetler insanın manevi gıdalarıdır. Nasıl ki insan acıktığında kuru ekmek ve suyla da doyabilir ama bunla yetinmiyor, baklava da istiyor çeşit çeşit yemekler, tatlılar, meyveler yemek istiyor, hatta yemekten hastanelik oluyor. Hiç kimse "tamam kardeşim yemeyi içmeyi seviyoruz ama kuru ekmekle su yeter başka bir şey yemenin manası yok" demiyorlar.
  Aynen bunun gibi, insan sadece farz olan ibadetleri yapsa da olur ama tatlı ve meyve gibi olan nafile ibadetleri, namazları, tesbihleri de yapmak ister. Bunlardan da ruh ve kalp gıda alır, lezzet alır.
  Ama bu manevi lezzetleri alabilmek için manen sıhhatli olmak gerekir.
  Dili hasta adam yemekten tat almadığı gibi, kalbi, ruhu manen hasta olan adam da ibadetten lezzet alamaz ve: "ne gerek var kardeşim tesbihlere" der.
  SİE

 3. @mir
  âb ü kil
  farzlar insanların Allah'a borcudur
  sevdiğine borcunu ödemek görevdir
  nafileler ise hediyedir
  kişi sevdiklerine hediye de vermelidir

+ Yorum Gönder