+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Caferiler neden 3 vakit namaz kılıyorlar sebebleri delilleri nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Caferiler neden 3 vakit namaz kılıyorlar sebebleri delilleri nedir?

  Reklam
  Yorum: Caferiler neden 3 vakit namaz kılıyorlar sebebleri delilleri nedir? isimli konu Mumsema.com
  Salam aleykum qardaslar kimin cennet ehli oldugunu ALLAH c,c bilir yalnizca.muselman Namazini qilsin orucunu tutsun zekatini versin yaxsi insan olsun Ehli beyti sevsin InsALLAH qiyametde yaxsi olar.onun ucun burda demiyek hansi firqe cenetdikdi hansi cehenemlik

 2. Misafir

  5 vakit namaz kılamıyorum


  Reklam  merhaba ben liseye gidiyorum iki haftadır namaz kılıyorum ancak bu bazen günde 3 bazen 2 vakit oluyor hiç 5 vakit kılamıyorum ama her zaman evdeyken ezanı duyduğumda abdestimi alır namazımı kılarım hiç kaçırmam ancak okuldayken falan kılamıyorum namazlarım kabul olur mu? hiç namaz kılmamakla benim yaptığımın arasındaki fark nedir?

 3. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Tabiki de namazların geçerlidir kılabilirsin ve kılmak zorundasın bu Allah'ın bir emridir. Sakın şeytan seni aldatmasın. Kaçırsan bile devam et kılmaya. Ama kesinlikle 5 vakti düzenli olarak kılmaya çalışmalısın. Okuldayken sünnetleri kılamasan bile sadece farzları kılabilirsin. Allah yardımcın olsun.

 4. Misafir
  S.a ben hepinizi seviyorum lütfen birbirimizi tekfir etmeden asıl düşman olan yahudi ve onun Uşak'ları Na yoğunlaşın....

 5. Misafir
  ne demek muta nikahı. Kur an ı Kerim de iddet süresi bildirilmektedir. Bir kadın anlatıyordu bir gecede sapkınlar defalarca nikah kıymışlar.

  Bakın haramı helal kılmak için neler yapıyorlar muta nikahı sonra yasaklanmıştır.
  İsrailoğullarınada av yasağı konduğunda nasıl hile ile av yasağını delmek için birgün öncesinde ağ atıyorlar yasak günü ertesinde de topluyorlardı işte haramı helal diye saymaya çalışıyorlardı hile ile

  Zinayı meşrulaştırmak gibi nikahı tanımadan böyle saatlik nikahı helal kılanlara kendilerince Kur an ı Kerim de iddet süreside varken hala böyle yapanlara ne demeli size havale ediyorum. Biz sünniyiz fakat Hz.Ali Kerremallahu Veche yi elbette seviyoruz bizi onun katli ile ilişkilendirenler anlamıyorlarmı biz karşı olsaydık hala karşıtlığımız devam ederdi.

  Ayrıca Allah CC ve Peygamberleri hep galip gelmişlerdir son Peygamber Hz.Muhammed sallallahu Aleyhi vessellem ile Tevhid ebediyen AlimAllah devam edecektir Nasılki Allah CC Müslümanların yok olmasına müsaade etmedi (Alparslanı da düşünün) MESCİD İ HARAMDA DA HALEN 5 VAKİT NAMAZ KILINMAKTADIR ELHAMDÜLİLLAH Allah CC bu yanlış olsaydı hiç müsaade edermiydi bu kaderidemi okuyamıyorsunuz ? yeni Müslüman olan kişiler dahi bu sünni akidesine göre amel etmeye gayret göstermekte hıristiyanlara karşı yahudilere karşı kimin ne zaferi var bakın bakalım şia nın kimlere galibiyeti var

 6. Misafir
  Hayırlı günler herkese.
  3 vakite böldüğün zaman;
  1) sabah
  2) öğlen ve ikindi
  3 ) akşam ve yatsı oluyor.

  şii oldum diyen arkadaşa gelirse, çevrende şii olmamasını iyi yönden düşün ve öyle bir ortamda şii liği yaşa.
  Bol bol araştır.bir mühür alarak bismillah de ( mühür = secde edileceği zaman başınızı koyacağınız en temiz şey,yani toprak )
  çoklu insan gurubunun gitti yol kesin doğrudur diye bir kayde yok.bunu sakın unutma.hz hüseyn efendimiz kerbelada sadece 72 kişiydi( allahın selamı kerbelada şehit olan hüseyin ve yandaşlarına olsun) ve yezid binlerceydi ( allahın laneti ona ve yandaşlarına olsun ).nasibinde bu yola girmek varmış.bunun kıymetini bil ve kalbini temiz tut.bu yoldanda asla vezgeçme.ilmini ve bilgini güçlendir. Allah yolunu açık etsin.

  (allahın selamı muhammed ve onun pak ehlibeytine olsun )

 7. Misafir
  iki cihan diyen arkadaş şiaaa meshebinin ne kadarda saptığının farkında değil ben eskiyi bilmem ama şuanda bulunan şiaları iii bilirim şii meshebinden çıkmış sünniyi seçmiş biri olarak konuşuyorum bizim rehberimiz kuran-ı kerimdir o ne güzel rehberdir ki anlayana.. .

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
caferilerde namaz,  caferilikte namaz,  caferilik namaz,  caferiler nasıl namaz kılar,  caferiler neden 3 vakit namaz kılar,  caferiler kaç vakit namaz kılar,  şiiler nasıl namaz kılar