+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Sabah namazı ezan okunduktan kaç dakikka sonra camide cematla kılınır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sabah namazı ezan okunduktan kaç dakikka sonra camide cematla kılınır?

  Reklam

 2. mumsema
  Administrator

  Cevap: sabah namazı ezan okunduktan kaç dakikka sonra camide cematla kılınır?


  Reklam  Cevap: Güneş çıkışına 1 saat kala ezan okunur, 30 dk kala namaza başlanır.
  Diyanetin tüm Türkiyede uygulması budur.

 3. Misafir
  Allah razı olsun kardeş çok yardımcı oldun sabah namazının son vaktini öğrenmiş oldum

 4. Misafir
  Vakit İmsak ile başlar güneşin doğması ile sonlanır.

 5. Misafir
  Allah razı olsun cevapladığınız konudan dolayı

 6. Misafir
  Sabah evde sünneti kılıp gitmek doğru mu bir de gidince cemaat sünneti kılarken ben kıldım diye oturup beklicem mi nasıl yapmalı?

 7. Misafir
  Ben elimden geldiğince özellikle sabah namazının sünnetini evde kılıp çıkıyorum . cemaatın, “sünneti kılmıyor” diye bir ithamına mâruz kalınma gibi bir durum yoksa, sünnet evde kılınarak câmiye gidilebilir. Ancak böyle bir dedikodu yapılacaksa, en iyisi, sünneti de, farzı da câmide kılmaktır. Bu durumda cemaatin bir kısmının oturması, bir kısmının da sünneti câmide kılması mahzurlu değildir, tatbik edilebilir.
  Ayrıca evlerin uzak olması, sünneti kıldıktan sonra dünya işleriyle meşgul olmadan farza durulması ve sünneti kılacağım derken farzı kaçırmak ya da cemaatle kılamamak gibi gerekçelerden dolayı sünnetleri camide kılmanın hiç bir sakıncası yoktur.

 8. mum
  Administrator
  cemaatın, “sünneti kılmıyor” diye bir ithamına mâruz kalınma gibi bir durum
  Milletin demelerie bakmayın sünneti yaşayın.
  Camiye girerken namaz başlamadıysa tehiyyetül mescid namazı kıl fitne olmaz

 9. Misafir
  Teşekkürler. sayende tam vaktinde yetiştim

  Allah razi olsun.kisa ve net bir cevap
  Sabah namazının sünnetini evde kılmak sünnettir aynı zamanda oyuzden kımse kımın ne dedıgıne onem vermesın kendını bılsın ALLAH bılıyor ya o bıze yeter.

 10. #UguR
  mumsema ressamı
  Cemaat farza geçmişse siz hemen farza geçmeyiniz ilk önce sünneti kılınız sonra farza yetişebiliyor iseniz yetişin. Sabah namazının farzını kıldıktan sonra sünnetini kılamazsınız.

  “Sabah namazının iki rekat sünneti, dünya ve içindekilerden daha hayırlıdır.”(9–Müslim, Tirmizi)


 11. Misafir
  Uğur kardeş sünnet kaçırmakmı daha iyi yoksa cemaatle kılınan namazdan 27 kat daha fazla ecir sevapmı.Önerdiğin hususta bir yanlışlık var sanki?

 12. Misafir
  Düşün yani sabah namazinin sünneti dünya ve içindeki herşeyden daha hayirli demekki farzı. artık ne kadar ehemmiyetli burdaki mana sunnet farzdan daha iyidir manasinda degildir...

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
sabah namazı camide ne zaman kılınır,  sabah namazı camide kaçta kılınır,  Camide sabah namazı kaçta kılınır,  sabah namazı cemaatle ne zaman kılınır,  sabah namazı camide kaçta kılınıyor,  sabah namazı camide saat kaçta kılınır,  sabah namazı ezan okunduktan kaç dakika sonra kılınır