+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Sabah namazının farzından sonra okunan dualar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sabah namazının farzından sonra okunan dualar

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: sabah namazının farzından sonra okunan dualar


  Reklam  Cevap:
  Sabah Namazından Sonra Okunacak Duâ Ayetleri


  "Kim sabahleyin üç def'a

  diyerek Sûre-i Haşr'ın sonundan üç âyet okursa Allah Teâlâ onun için yetmiş bin melek vazifelendirir, akşama kadar ona duâ ederler, o gün ölürse şehîd olarak ölür, akşamleyin bunu yapan da aynı derecededir." (12)
  "Sabaha çıkınca bin def'a: diyen kimse nefsini Allah'dan satın almıştır." (13)

  Sabah namazını kıldıktan sonra kalkarken yedi defa:

  "Allah'a sarılmaktan başka kuvvet yoktur ne bir hîle yapmak ne hîleye uğramış olmak fâide vermez. Ne Al-lah'dan kurtulacak yer ne de O'ndan sığınacak yer vardır. Kurtuluş ve sığınış ancak O'na dayanıp iltica etmektedir" derse yetmiş türlü belâ ondan def olur." (14)  (12) Tirmizî'den Tuhfetû'z-Zâkirîn, 77.
  (13) bk. Buharî, Tevhîd, 58.
  (14) Râmûzû'l-ehadîs.

 3. mum
  Administrator
  sabah namazından sonra okunacak dua

  Lailahe illellahu vehdehu la şerke lehu lehul mulku ve lehul hamdu ve hüve ala külli şey'in kadir.

  Kim bu duayı sabah namazının farzından heme sonra okursa, ona 10 sevap yazılır, 10 günahı silinir ve 10 derece yükseltilir.

 4. Misafir
  Selam aleyküm arkadaşlar her kim sabah namzından sonra lev enzelna ayetini okursa çok büyük fazileti vardır buyrulmuştur

+ Yorum Gönder
Sabah namazı farzından sonra okunan dua,  sabah namazından sonra okunacak dualar,  sabah namazının farzından sonra okunan dua,  sabah namazından sonra okunan dualar,  sabah namazından sonra okunacak dua,  sabah namazı sonrası okunacak dualar