Konusunu Oylayın.: Alt katta müzik çalınırken yukarıda namaz kılınır mı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Alt katta müzik çalınırken yukarıda namaz kılınır mı?
 1. 24.Ocak.2011, 17:47
  1
  Misafir

  Alt katta müzik çalınırken yukarıda namaz kılınır mı?


  Alt katta müzik çalınırken yukarıda namaz kılınır mı? Mumsema Alt katta müzik çalınırken yukarıda namaz kılınır mı bana bir akıl verir misiniz arkadaşlar


 2. 24.Ocak.2011, 17:47
  1
  Kayitsiz Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayitsiz Üye
  Misafir  Alt katta müzik çalınırken yukarıda namaz kılınır mı bana bir akıl verir misiniz arkadaşlar

 3. 24.Ocak.2011, 17:56
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,609
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Alt katta müzik çalınırken yukarıda namaz kılınır mı?
  Aşağıda ya da yukarıda müzik gibi bir gürültünün olması, namazın sahih olmasına engel değildir. Ancak bu, dikkatı dağıttığı ölçüde, namazın sevabını azaltır. Çünkü Allah (c.c,); "Namazı, .beni anmak için kıl" (57 Ta-hâ (20) 14) buyurur. Rasûlüllah Efendimiz de (s.a.v.); düşünerek kılınamayacağından ötürü uykulu iken namaz kılınmamasını emretmiştir. Yani namaz bir bakıma Allah'la (c.c.) irtibata geçme ve O'nunla konuşma demektir. Bu irtibatı koparân, ya da zayıflatan herşeyden sakınarak ve O'nu görüyor gibi ibadet etmek gerekir.


 4. 24.Ocak.2011, 17:56
  2
  Silent and lonely rains  Aşağıda ya da yukarıda müzik gibi bir gürültünün olması, namazın sahih olmasına engel değildir. Ancak bu, dikkatı dağıttığı ölçüde, namazın sevabını azaltır. Çünkü Allah (c.c,); "Namazı, .beni anmak için kıl" (57 Ta-hâ (20) 14) buyurur. Rasûlüllah Efendimiz de (s.a.v.); düşünerek kılınamayacağından ötürü uykulu iken namaz kılınmamasını emretmiştir. Yani namaz bir bakıma Allah'la (c.c.) irtibata geçme ve O'nunla konuşma demektir. Bu irtibatı koparân, ya da zayıflatan herşeyden sakınarak ve O'nu görüyor gibi ibadet etmek gerekir.
+ Yorum Gönder