+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Sünnet kılmamanın bir günahı varmıdır? Kaza namazının sevabı var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sünnet kılmamanın bir günahı varmıdır? Kaza namazının sevabı var mıdır?

  Reklam
  Sual: Ben işte çalıştığım için Öğle-ikindi-akşam namazlarımı kılmaya fırsat bulamıyorum malesef eve gelince bunların kazasını yapıyorum ama işim çok ağır olduğu için ve hepsinin kazasını kılmam gerektiği için yatsınında sadece farzını kılsam olur mu ? Biliyorum doğru birşey değil ama işim ağır ve diğer insanlar gibi çalışıyorum bahanesi kullanmak yerine böyle yapmak istiyorum ama tabikide sünnetinide kılmayı çok isterim ama dediğim gibi işim ağır ve nerdeyse 4 vaktin kazasını kılıyorum yaptığımın yanlış olması dışında sünnet kılmamanın bir günahı var mıdır ? Namazım kabul olur mu ? Kaza namazının sevabı var mıdır ?

  Allah razı olsun şimdiden, ama lütfen yaptığın yanlış sünnetinide kıl kazaya bırakma gibi tavsiyeler yerine sorularımı yanıtlarsanız gerçekten memnun olurum ) ? 2. Muhasibi
  Editör

  Yanıt: Sünnet kılmamanın bir günahı varmıdır? Kaza namazının sevabı var mıdır?


  Reklam  Cevap: Kardeşim öncelikle Allahın rızası çok önemlidir.
  Eğer dünya işi seni ahiret işinden alıkoyuyorsa bunu terk etmen lazım.
  Namazların kazasına gelince onların kazasını kılmak senin boynunun borcudur.
  Sünnet konusuna gelince eğer Peygamberimiz (sav) in şefaatine nail olmak isyiyorsan sünnetleride kılman lazım kılmazsan sadece Peygamberimizin şefaatine nail olmazsın.
  Ama önce kazalarını bitirmeni tavsiye ederim.
  Allah yardımcın olsun.

+ Yorum Gönder
kaza namazının sevabı var mıdır