+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namazdan soğudum ne yapmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namazdan soğudum ne yapmalıyım

  Reklam

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Yanıt: namazdan soğudum ne yapmalıyım


  Reklam  Cevap: Namazdan Soğumak Niye  şeytan insanı aldattır da aldatır.Öyle ki bizi fenalığa itmek ister ki bizi namazdan soğutur.
  İlk namaz ne de tatlıydı değil mi?Ayrı bir heyecan ayrı bir mutluluk vardı.Kalbimiz miraçla tanışıyordu.Bu aydınlıktı.O tadı bırakıp namazdan soğumak niye?
  Şu ana kıldığımız namazlardan en az bir tanesi bize çok tatlı gelmiştir.Namazımızı uzatmışızdır da uzatmışızdır.O an dünyaları verseler o anı hiçbir şeye değişmeyizdir.(ki namaz hiçbir şeye değişilmez)Hep öyle namaz kılmak istemişizdir.Peki o günleri unutup namazdan soğumak niye?
  ALLAH'ı en çok severiz.Seven sevdiğinin dediğini düşünmeden kabul eder.İsteyerek,severek de Sevdiğinin dediğini yapar.Hiçbir tereddüt yaşamadan.Peki en çok sevilen VARLIK bizden toplam bir anda bir saat değil günü beşe bölerek en fazla 20 dk istiyorsa(yatsı namazı) bunu neden çok görürüz?ALLAH'a olan sevgimizi unutup da namazdan soğumak niye?
  ALLAH'ın askeriyiz.Nasıl ki asker komutanının dediğini tutmalıysa biz neden SULTAN'ın dediğini yapmakta zorlanırız.Savaştaki gazilere ödül verilir.SULTAN ise sana nefs ile olan mücadelende hem Yardım eder hem de ödüller verir.ALLAH'ın askerliğini unutup da namazdan soğumak niye?
  Hiç gördün mü?Ayağı olmayanları,ayağı olupta harama gidenleri,gözü olmayanları,gözü olupta harama bakanları,dili olmayanları,dili olupta haram konuşanları,parası olmayanları,parası olupta haram yiyenleri vs...Bunlar için ALLAH'a şükretmemiz lazım gelmez mi?Tefekkürü ve şükrü unutup namazdan soğumak niye?
  ALLAH'ım bizi ihlasla namaza gelenlerden ve namaza karşı soğumayanlardan eyle.(amin)

 3. konya442
  (Cezalı)
  Kardesim Allaha inaniyormusun ,, elhamdullilah inaniyorsunuz dur ,, ve namaz kilmayan nereye gider tabiki cehenneme gider ve günahi ceker ve Allah hic yalan söyler mi , tabiki söylemez eee sende böyle seyler düsün seytan seninle ugrastinda

  Selam ve dua ile

 4. Misafir
  ben babamı hiç sevmiyorum ben 6-7 yaşıdayken bana daha hiç bişi öğretmeden namaz kıl diye zorlamaya başlamıştı o günden bugüne de zorluyor yine bir şekilde öğrendim kılmayı bazen kılmak da istiyorum ama tam ben kılacağım sırada namaz kıl diye bağırıyor çıldırıyorum bir gram kılasım kalmıyor yardım edin

 5. arifselim
  Yönetici
  Namazın ehemmiyetini ve kıyamet gününde ki ilk hesabın namazdan olacağını unutmaman yeter.

 6. Misafir
  Ozaman Allah doslarindan kalb zikri iste ki kalbin Allah dedikce herseyin lezzetini alirsin inşAAllah

+ Yorum Gönder
namazdan soğudum,  namazdan neden soğudum,  namazdan sogudum,  namazdan soğudum ne yapmalıyım