+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Hafızayı güçlendirmek için tavsiye edilen namaz nasıl kılınır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hafızayı güçlendirmek için tavsiye edilen namaz nasıl kılınır?

  Reklam
  Sual: namaz 4 rekattan oluşuyor denilmiş..1. rekatta fatiha ile yasin 2.rekatta fatiha ile duhan 3.rekatta fatiha ile secde ve 4.rekatta fatiha ile mülk süreleri okunacak..ama fatihayla birlikte okunacak dualar rükü halindeykenmi okuncak yani ayakda ellerimi göğsümüzdeykenmi okunması lazım..çünkü yasin süresi oldukça uzun ve aykada okumak biraz çelişki yarattı bende..atdınlatyırsanız sevinirim ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Yanıt: hafızayı güçlendirmek için tavsiye edilen namaz nasıl kılınır


  Reklam  Cevap: kıyamda iken okunur yani ayakta fatihadan sonra....

 3. @hmet
  Üye
  hafıza namazı nasıl kılınır?

  Bir gün Hazreti Ali, Allah Rasûlü’ne gelip Kur’an’ı hâfızasında tutamamaktan yakınır; “Bu Kur’an göğsümden uçup gidiyor. Onu ezberimde tutamıyorum.” der. Bunun üzerine Rasûl-ü Ekrem Efendimiz ona, “Cuma gecesinin son üçte birinde kalk; o, meleklerin şahit olduğu zamandır, onda yapılan dualar kabul edilir. Şayet o saatte kalkamazsan, gecenin evvelinde veya ortasında kalk ve dört rek’at namaz kıl. Birinci rek’atında Fatiha ile Yasin’i, ikinci rek’atında Fatiha ile Duhan’ı, üçüncü rek’atında Fatiha ile Secde suresini, dördüncü rek’atında ise Fatiha ile Mülk suresini oku. Tahiyyâtı bitirdiğin zaman Cenâb-ı Hakk’a güzelce hamd ü senâda bulun. Bana ve diğer peygamberlere de salavât getir. Erkek-kadın bütün mü’minler için Allah’tan mağfiret dile. Bu okuduklarının akabinde de şu duayı söyle!” buyurur ve kitaplarda “Hıfz duası” adıyla yer alan duayı tekrar etmesini ister. (Bu dua, “Kur’an’ı hıfz etme namazı ve duası” başlığı altında Mealli Dua Mecmuası’nın 87. sayfasında da mevcuttur.)

+ Yorum Gönder
hafıza namazı,  hafıza namazı nasıl kılınır,  hafızayı güçlendirme namazı,  hafıza güçlendirme namazı,  hafiza namazi