+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Sabah namazı ezandan ne kadar sonra kılınır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sabah namazı ezandan ne kadar sonra kılınır?

  Reklam

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: sabah namazı ezandan ne kadar sonra kılınır?


  Reklam  Cevap: sabah namazı ezandan ne kadar sonra kılınır?  Sabah namazının vakti imsak ile girer, güneşin doğması ile biter. Ancak Hanifilere göre hafif ışıyıncaya kadar bırakmak, Şafilere göre ise erken, karanlık iken kılmak faziletlidir.

  Hanefi mezhebinde sabah namazının geç kılınması daha faziletli olduğu için, imsaktan hemen sonra kılınmamaktadır.

  Ayrıca imsak vaktinde değil de namaza başlanacağı vakit ezan okunur ki, insanlar namazın kılındığı vakti bilip cemaate gelsinler diye namazdan önce okunmaktadır.

  İmsak girer girmez de namaz kılınabilir. Ezanı beklemek şart değildir.

  Tam namaz kılarken ve namaz bitmeden güneş doğarsa Hanifilere göre namaz bozulur. Kerahet vakti çıktıktan sonra yeniden kılmak gerekir.

  Zamanında sabah namazını kılamayan bir, kişi güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra öğlen namazı girmeden kılarsa, hem sünnetini hem de farzını beraber kaza eder.

+ Yorum Gönder
sabah namazi ne zaman kilinir,  sabah namazı ezandan ne kadar sonra kılınır,  sabah namazı ne zamana kadar kılınır,  sabah namazi ne zamana kadar kilinir,  sabah namazi ezandan hemen sonra kilinirmi,  sabah namazı nezaman kılınır,  sabah namazı ne zamana kadar kılınabilir