+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namaz vakitleri arasindaki vakitler ne kadar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namaz vakitleri arasindaki vakitler ne kadar

  Reklam
  Sual: iyi gunler herkese! Öncelikle sorum su ki, merak etigim bir konu; namaz vakitleri arasindaki vakitler ne kadar, yani söyle diyeyim: öglen namazami kilmak istiyorum ama daha kilmadan önce ikindi namazina bir saat var. Bu bir saat icinde ögle namazini kilabilirmiyim yani ikindi namazina girmeden önce en son nezaman öglen namazini kilabilirim. burada örnek olarak sadece ögle namazini verdim. Butun namaz vakitlerinin arasindaki zaman, ne olmali ki, ben önceki namazi, sonrakinin vaktine girmeden kilayim. Allah herkesten razi olsun... ? 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Namaz vakitleri arasindaki vakitler ne kadar


  Reklam  Cevap: Her namazın kendine göre zamanı vardır.Bu zamanlar mesala, öğle vaktinin belli bir vakti vardır. Öğle vakiti ezan okunduğu zaman başlar ikindi ezanına kadar mühleti vardır.Eğer öğle namazını ikindi ezanına kadar kılamazsanız kazaya kalmış olur buda günah olarak yazılır.Peygamberimiz namazları vaktinde kılmayı tavsiye etmiştir.Bu vakitte ezan okunduktan yarım saate kadar olan mühlettir.Bu örnek tüm namaz vakitlerinde aynıdır.

+ Yorum Gönder