+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Evde namaz kılarken farz namazlarında kamet getirilirmi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Evde namaz kılarken farz namazlarında kamet getirilirmi

  Reklam
  Sual: evde namaz kılarken farz namazlarında kamet getirilirmi birde şimdiye kadar kılmadıgım namazları nezaman nasıl kılabilirim ? 2. Katade
  Devamlı Üye

  Cevap: Evde namaz kılarken farz namazlarında kamet getirilirmi


  Reklam  Cevap: Evde namaz kılarken farz namazlarında kamet getirilir mi?

  Ezan ve kamet sünnettir. Okunmasa da kılınan namaz geçerlidir.

  Evde veya kırda tek başına kılınacak farz namazlar için, hem ezan, hem de ikâmet getirilmesi daha faziletlidir. Fakat ezan terk edilebilir, sadece ikamet de yeterlidir. İkâmetin terkiyle sadece ezan okunması ise mekruhtur.


 3. Üstad
  Devamlı Üye
  Kaza namazları ne zaman ve nasıl kılınır?

  Kaza namazları, ne şekilde kazaya kalmış ise aynı şekilde kılınacaktır.
  Daha önce kılmadığınız namazlarınızı hesaplayıp günü gününe kaza etmelisiniz. Geçmişte kılınmayan namazlar kaza edilmedikçe kılınmış sayılmaz.Kaza namazlarını kılarken vakti belirlemeye gerek yoktur. Bu çok zor olacağından kolay olanı yapmak daha uygundur.

  Bir kaza namazı şöyle niyet edilerek kılınır:

  Meselâ: "Niyet ettim Allah rızası için, vaktine yetişip de kılamadığım ilk öğle namazını" yahut "son öğle namazını kılmaya." Böylece kazaya kalmış olan namazlar, ya ilk kazaya kalmış olanından başlanmış olur veya en son kazaya kalmış olanından başlanmış olur ki, her iki halde de belli bir düzene göre geçmiş namazlar kılınarak azalmış olur.

  Daha kolay olması bakımından "Üzerimde olan bir öğle veya ikindi namazını kaza ediyorum" şeklinde niyet etmek de yeterlidir.

  Sabah 2, öğle 4, ikindi 4, akşam 3, yatsı 4 ve vitir 3 rekat olarak kaza edilir.


 4. Misafir
  evde veya camide, eda veya kaza namazı farketmez KAMET GETİRMEK SÜNNETTİR

 5. Misafir
  Bireysel vakit namazlarında kamet namaza baslarkenmi okunur yoksa sadece namazların farzına baslarkenmi yoksa ikisindedemi

 6. Şema
  el-âsa limen âsa
  sadece namazların farzına baslarkenmi yoksa ikisindedemi
  Ezan okuduktan sonra sünnetler kılınır, farza başlamadan önce kamet okunur sonra farza başlanır.

 7. #UguR
  Devamlı Üye
  Kamet'i kuvvetli sünnet olarak bilmekteyim. Evde kılar iken kamet getirmelisiniz. Camide kılacaksanız kamet getirmeye gerek yoktur orada cemaat yapıldığı için kamet getirmeden kılınabilir.

+ Yorum Gönder
tek başına namaz kılarken kamet getirilirmi,  evde namaz kılarken kamet getirilirmi,  kamet getirmek,  yalnız namaz kılarken kamet getirilirmi,  akşam namazında kamet getirilirmi,  evde namaz kılarken kamet,  namazda kamet