+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Sabah Namazı Güneş Doğduktan Sonra Saat 9 -10 Da Kılınabilirmi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sabah Namazı Güneş Doğduktan Sonra Saat 9 -10 Da Kılınabilirmi

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: Sabah Namazı Güneş Doğduktan Sonra Saat 9 -10 Da Kılınabilirmi


  Reklam  Cevap: Sabah namazının vakti imsak ile girer, güneşin doğması ile biter. Ancak hanifilere göre hafif ışıyıncaya kadar bırakmak, şafilere göre ise erken karanlık iken kılmak faziletlidir.

  Hanefi mezhebinde sabah namazının geç kılınması daha faziletli olduğu için imsaktan hemen sonra kılınmamaktadır. Ayrıca imsak vaktinde değil de namaza başlanacağı vakit ezan okunur ki insanlar namazın kılındığı vakti bilip cemaate gelsinler diye namazdan önce okunmaktadır.

  İmsak girer girmez de namaz kılınabilir. Ezanı beklemek şart değildir.

  Tam namaz kılarken ve namaz bitmeden güneş doğarsa hanifilere göre namaz bozulur. Kerahet vakti çıktıktan sonra yeniden kılmak gerekir.

  Zamanında sabah namazını kılamayan bir kişi güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra öğlen namazı girmeden kılarsa hem sünnetini hemde farzını beraber kaza eder.
  Selam ve Dua ile...

 3. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  Zamanında sabah namazını kılamayan bir kişi güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra öğlen namazı girmeden kılarsa hem sünnetini hemde farzını beraber kaza eder

  geciken bu namaz kaza mı oluyor? bunu bilmiyordum

 4. Misafir
  Saol
  Yani kılınır demi

+ Yorum Gönder
sabah namazı 9 da kılınır mı,  saat 9 da sabah namazı kılınır mı,  saat 10 da sabah namazı kılınır mı,  sabah namazı saat 9 da kılınır mı,  sabah namazı saat 10 da kılınır mı,  saat 11 de sabah namazı kılınır mı,  sabah namazı geç kılınırmı