+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Doğum kontrol hapının yaptığı ara kanamalarda namaz kılınırmı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Doğum kontrol hapının yaptığı ara kanamalarda namaz kılınırmı

  Reklam
  Sual: doğum kontrol hapı kullanıyorum ve adet günüm dışında ara kanamalar oluyo.acaba bu zamanlarda sadece namaz abdesti alarak namaz kılabilirmiyim? ? 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Cevap: doğum kontrol hapının yaptığı ara kanamalarda namaz kılınırmı


  Reklam  Cevap: Her kadın adet günlerini bilmesi gerekir. Normal adet günleri dışında gelen kanamalar veya akıntılar adetten sayılmazlar. Bu günlerde gelen akıntılar sadece namaz abdestini bozar. Namaz abdestini alarak namaz kılabilirsin.

 3. 3
  best41
  Üye
  İyi günler bayanlarda doğum kontrol iğnesinden dolayı ara kanamalar görülüyo böyle bi durumda namaz kılınırmı ve bu kanamalar bazen normal adet tarihine yakın oluyo bunlar nasıl ayırt edilicek bilgilendirirseniz seviniriz..

 4. 4
  arifselim
  Yönetici
  Adet gününüzü bilmeniz gerekir. Adet günleriniz dışında gelen bu tür akıntılar adetten sayılmazlar ve sadece namaz abdestini bozar. Bunları ayırt etmek için gününüzü iyi bilmeniz gerekir.

 5. 5
  Misafir
  ben de doğum kontor hapı kullanıyor um değişik renkten kanamam oluyor namaz kılmak caiz mi acaba

  Anlamadim gitti... aynisi bende de oluyor fakat okudum, namaz kilinirmi kilinmazmi anliyamadim...

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Ara kanamalar asla adetten sayılmazlar. Burda önemli olan senin adet günlerini bilmendir. Adet günlerinin dışında gelen akıntılardan dolayı sadece namaz abdesti alman yeterlidir.

 7. 7
  Misafir
  Hepsini okudum iyide kısaca benim adetim 7 gündü. Spiral den sonra 10 hatta 11.12 gün oluyor.şimdi bu 10 günü geçtiği için 7 günden sonrası özur olması gerekmiyor Mu.10 güne uzadı dicem hiç uzamayan adet spiral sebebiyle uzadı o zaman adet olmaması gerekir spiral in yan etkisi deyip özürmu sayıca m.bilemedim bir bilen lütfen. .

 8. 8
  @hmet
  Üye
  Gerçekten adet mi uzadı yoksa hastalık mı bunu bilmelisiniz.

 9. 9
  Misafir
  bu sizin yaşadığınız sıkıntının aynısını ben de yaşıyorum hep 7 ya da 8 gün olarak bitiyordu spiralden sonra da adet hali bence 7 de ya da 8 de bitiyor sonra gelen sarı krem gibi akıntı ve belki 9 ve 10. gün bir kere geliyor.bu benim içime spiral kaynaklı diye düşündüğüm için adet gibi sinmiyor. ilk takıldığında bilgili bir hocayla görüşmüştüm,spiral sıkıntılı bir durum eski adet bitiş gününe göre hükmetmen ve 8 se 8 de yıkanmak lazım demişti aradan zaman geçti şimdi içime şüphe geliyor buralarda okuduğumda sanki spiral de olsa bitişi bekleyin diyor ,dini bilgiyle değil ama insani mantıkla ben kendimi adet hissetmiyorum 8 de bitti gibi geliyor bana ,geleni spiralden sayıyorum

 10. 10
  Misafir
  Bir bayanın adeti dışında (doğum kontrol hapı kullanıyorken) kanaması gelirse bu kanama özür müdür?

  Sprail taktırdıktan sonra hayız süresi sekizden on güne çıkan kadın nasıl hareket etmelidir? Spiral taktırmak abdest alınacak günü etkiler mi?


  Hayız süresi zamanla değişebilmektedir. Spiral taktırmak da hayız süresini etkiler iki ay üstüste farklılık görülürse hayız süresinin değiştiği anlaşılır. Misal daha önce sekiz gün iken iki ay üstüste on gün olarak gerçekleşirse hayız süresi on gün olarak değişmiş demektir. Bundan sonra on güne tamamladıktan sonra gusül almanız gerekir. On günden sonraki kanamalar adet kanaması olmaz.

  SİE

 11. 11
  Misafir
  Umreye gittigimde adet gördüm 8 gün geciktirici içtim bıraktım bir gün sonra adet gördüm bu şekilde namaz kılabilir miyim

+ Yorum Gönder

ara kanamalarda namaz kılınır mı

ara kanamada namaz kılınır mı

ara kanamalarda namaz kılınırmı

ara kanama varken namaz kılınırmı

ara kanama olunca namaz kılınır mı

adet dışı kanamada namaz kılınır mıara kanama namaz