+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Ben çalıştım için namaz kılamıyorum sadece akşamları farzlarını kılsam olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Ben çalıştım için namaz kılamıyorum sadece akşamları farzlarını kılsam olur mu?

  Reklam
  Cevap: Ben çalıştım için namaz kılamıyorum sadece akşamları farzlarını kılsam olur mu? isimli yazı www.Mumsema.com

  Hocam bn calistigim için zamaninda namazlarmi kilamiyorum ve her aksam eve gittiğimde kaza yaparak kiliyorum günah mi

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Ben çalıştım için namaz kılamıyorum sadece akşamları farzlarını kılsam olur mu?


  Reklam  eve gittiğimde kaza yaparak kiliyorum günah mi
  Allah namaz vakitlerini belirlemiş ve o vakitte kılınmadığında büyük günah işlenmiş olur.
  Mutlaka zamanında kılın, bir yolu vardır.

 3. Misafir
  Namazları cem etme kolaylığı var dinimizde .allah hayırlı işler versin.sen namazı hayatına yerleştirirsen hayatını namaza göre programlarsan allah sana her kapıyı açar merak etme.sen namazını bir şekilde kılmaya çalış lavobada tuvalette kıl temizse .değilse temiz bir şey ser kıl.kılamassan o işi bırakmalısın para pul için ahiret feda edilmez.biz bu yolda ölmeliyiz.allaha tevekkül edin allah er rahimdir er rezzaktır el kerimdir.

 4. Misafir
  Ya ben bunu suan anlamis degilim.. dinimiz kolaylik dini degil mi.. Eger bu böyle ise ben isimi birakmak zorunda kalirim.. Almanyada haftada 3-4 defa 7-8 saat garsonluk yapiyorum.. Kisin Aksam Namazini bazende Ikindi Namazini kaciriyorum.. Bizde Mola denen bir seyde yok.. Sansin varsa, ortalik az sakinlesirse 5 dakika sigara icmeye cika biliyorsun ancak.. O 5 dakikayida cok görüp kizgin sekilde bakiyorlar.. Namaz kilanacak hic bir yer de yok.. Ben ne yapim sizce? Anneme kira destegini terk edip, borclarimi bir kenariya atip, okul parami biriktirmeyi birakimmi? Bu zamanda ne olursa olsun herseyi terk edip Namazi kilacaksin demek dogru olmaz diye düsünüyorum.. Bu zaman eski zamana benzemiyor.. Is bulmak, ay sonunu getirmek zor oluyor.. Annemi yüz üstü birakmak daha günah olmaz mi? Ayrica daha sonra rahat etmem icin, Dinim icin okul parami kesinlikle biriktirmem lazim, gelecek Ramazan ayina kadar 5 fakir Aile secip Ramazan boyunca yardim etmek istiyorum ve calismazsam bunu asla yapamam.. Hem parasi iyi hemde ayligimdan daha cok bahsis alip hayallerimin hepsini gerceklestire biliyorum.. Sizce ne yapmam lazim?

 5. Selam2
  Devamlı Üye
  İslam kolaylık dinidir cümlesini farz olan namaza örnek veremezsin. Namazı islamdan çıkardığın zaman ortada nasıl bir islam yaşantın kalır. Birinci sigara molasında abdest al ve ikinci sigara molasında da sadece farzını kıl 5 dakika bile sürmez.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
çalışırken namaz kılamıyorum,  çalıştığım için namaz kılamıyorum,  çalışıyorum namaz kılamıyorum,  çalışırken namazı kazaya bırakmak,  işten dolayı namaz kılamıyorum,  calisiyorum namaz kilamiyorum,  çalışırken namaz kılmak