+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Namaz Soruları Kategorisinden Namazlarımı düzenli ve eda ile kılan bir kişi iken şimdi Namaz Kılamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namazlarımı düzenli ve eda ile kılan bir kişi iken şimdi Namaz Kılamıyorum

  Reklam
  Sual: Namazlarımı düzenli ve eda ile kılan bir kişi iken şimdi dünya işlerine daldım. Kendime çok kızıyorum ama şeytana yeniliyorum her defasında.İki kızım var. Büyük olan ilkokul 2. sınıfta küçüğü 2 yaşında . Onların ve eşimin peşinde koşuşturmaktan kendimi ve amellerimi unuttum . 3 yıl önce de evlat acısını tattım . Şimdi 5 yaşında olacak olan kızımı daha küçücükken 2 yaşında bir şizofrenin 8. kattan atmasıyla kaybettim . Acım büyük . Geçenlerde bir yakınımın küçücük ölüden bir fayda bekleme demesiyle yıkıldım . Onu cennnetin kapısının anahtarı gibi gördüklerine inanamadım . Bu kızımın ölümünü öğrendiğim an kadar içimi yaktı . Kötü biri değilim iyiliği ve yardımı gerçeği benimsedim hep . Umutsuz değilim ama kabir azabından çok korkuyorum . Bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu ve huzurlu olacağım . Allah yar ve yardımcınız olsun . Namazıma geri dönebilirsem kızım da rüyalarıma dönecek . ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  --->: Namazlarımı düzenli ve eda ile kılan bir kişi iken şimdi Namaz Kılamıyorum


  Reklam  Cevap: Bak sevgili kardeşim cenabı hak kuran'ı Kerimde mealen şöyle buyuruyor:
  " Onlar suçlulara sorarlar; Sizi sakar cehennemine atan nedir? Suçlular şöyle cevap verirler; Biz namaz kılanlardan değildik” (Müddessir; 40-43 şeytanın görevlerinden biride hayırlı insanlarla uğraşmasıdır. Yani demek ki şeytan bizimle uğraşıyorsa bizde varmış bir şeyler,çünkü şeytanın hiç sevmediği amellerde bulunuyoruz yani Rabbimizin emirlerini elimizden geldiği müddetçe yapmaya çalışıyoruz. Yüce Rabbimizin emri doğrultusunda yaşadığımız müddetçe şeytan bizimle uğraşacak ve uğraşmaya devam edecek, ve inşallah sevgili Müslüman kardeşim bizleri de mağlup edemeyecektir. O yüzden dinin direği olan namazımızı asla ve asla dünya işlerine dalıp dinimizin direğini yıkmayalım. namazı İşlerimize göre değil işimizi namazlarımıza göre ayarlayacağız. İmamı şafi hazretleri diyorki derdi dünya olanın değeri bağırsaklarda ki kadardır.

  (sonra devam ederim)

+ Yorum Gönder
namazlarımı düzenli kılamıyorum,  namazı düzenli kılamıyorum,  düzenli namaz kılamıyorum