+ Yorum Gönder
Namazlar ve Namaz Hakkında Soru ve Cevaplar Kategorisinden Cenabet namaz kılmak günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mum
  Administrator
  Reklam

  Cenabet namaz kılmak günah mıdır?

  Reklam

  Cenabet namaz kılmak günah mıdır? Mumsema Cünüpken namaz kılmak günah mıdır? kısaca cevap

  Cenabetken namaz kılmak büyük günahlardandır. Abdestsiz namaz olmaz, abdestsiz namaz kılmak bir nevi Allaha karşı gelmektir.
  Çünkü Allah namaza yaklaşmadan temizlenin yani abdest alın buyuruyor.
  Cünüplük ise bırakın namaz kılmayı, camiye bile o şekilde giremezsiniz.

 2. İZGEN
  Bayan Üye

  Cevap: Cenabet namaz kılmak günah mıdır?


  Reklam


  namaz ibadetini yapabilmek için abdest almak gerekir çünkü Allaha yakın olacağımız bu mübarek ibadette temiz olmak gerekir.bu yüzden abdestsiz namaz kılınamaz ve gusül abdesti almadan değil namaz dolaşmak bile doğru değildir

 3. NURTALEBESİ
  Üye
  Abilerim Allah rızası için yardım ediniz ben cünüp idim talebe olarak ilk girdiğim zamanlar bunu bildiğim halde hocalarıma söylemeye çekindim ve cemaat olarak namaz kıldım hükmünü bilmiyordum bu sebeple kaza edip günaha girmem inşallah diye düşündüm pişmanım ALLAH Rızası için biriniz bana yol gösteriniz yaşım 17 teşekkürler.

 4. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. bu şekilde abdestsiz namaz kılmak haramdır. Ancak şimdi yapman gereken o namazlarını kaza et ve o işlediğinden samimi bir tövbe et. Allah pişman olan kullarını affetmeyi sever.

 5. NURTALEBESİ
  Üye
  arifselim abi bu sorumu görüp cevaplarsan sevinirim abi cenabet namaz kıldım ne cezası var bilmiyordum ama talebeliğe ilk girdiğim zamanda cemaat namaza durunca söyleyemedim,çekindim abi 17 yaşındayım kardeşinize yardım edin.Allah razı olsun

 6. ACİLSERVİS
  Administrator
  Sorumluluk 18 yaşında değil ergenlik ile yani ortalama 12 yaşında başlar. Seni affedecek veya etmeyecek olan Allahtır. Tövbe edip kazalarını kılacaksın.

+ Yorum Gönder