Konusunu Oylayın.: Namazı allah rızası için değil Cennete gitmek için kılıyorum

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Namazı allah rızası için değil Cennete gitmek için kılıyorum
 1. 22.Şubat.2015, 00:42
  1
  akif1
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Şubat.2015
  Üye No: 105586
  Mesaj Sayısı: 1
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Namazı allah rızası için değil Cennete gitmek için kılıyorum


  Namazı allah rızası için değil Cennete gitmek için kılıyorum Mumsema Selamn Aleyküm beyler. Ben namaza başladım ama içimde bir garip duygu var ve bu duyguya da hakim olamıyorum namazı sanki cennete gitmek için veya dua etmek için kılıyorum ? Bunu nasıl çözebilirim allah rızası için kılmak istiyorum ama İçimde hep cennete gitmek için kılıyormuşum gibi geliyor.


 2. 22.Şubat.2015, 00:42
  1
  akif1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Selamn Aleyküm beyler. Ben namaza başladım ama içimde bir garip duygu var ve bu duyguya da hakim olamıyorum namazı sanki cennete gitmek için veya dua etmek için kılıyorum ? Bunu nasıl çözebilirim allah rızası için kılmak istiyorum ama İçimde hep cennete gitmek için kılıyormuşum gibi geliyor.

 3. 17.Ekim.2016, 20:07
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 26,028
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Namazı allah rızası için değil Cennete gitmek için kılıyorum
  Allah rızasını sadece gözeterek namaz kılmak ve ibadetleri yapmak en değerli ve en kıymetli yapılan ibadetlerdir. Elbette ibadetler karşılığında cenneti vadeden de Allah'tır. Cenneti dilemek ve istemek kötü bir şey değildir. Ama kul Allah sevgisini ve onun hoşnutluğunu düşünmeli ve bunu herşeyin üstünde tutmalıdır. En doğru ve ve en faziletli olan işte budur.


 4. 17.Ekim.2016, 20:07
  2
  Yönetici  Allah rızasını sadece gözeterek namaz kılmak ve ibadetleri yapmak en değerli ve en kıymetli yapılan ibadetlerdir. Elbette ibadetler karşılığında cenneti vadeden de Allah'tır. Cenneti dilemek ve istemek kötü bir şey değildir. Ama kul Allah sevgisini ve onun hoşnutluğunu düşünmeli ve bunu herşeyin üstünde tutmalıdır. En doğru ve ve en faziletli olan işte budur.
+ Yorum Gönder