+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Namazlar ve Namaz Hakkında Soru ve Cevaplar Kategorisinden Namaz kılmak istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Soru: Namaz kılmak istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum?

  Reklam  Cevap: Soru: Namaz kılmak istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Soru: Namaz kılmak istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum?
  Selamun aleyküm hocam benaile ici sorunlar bay yasadim babam calismiyo annem tek calidiyo bende ana okulunda calisiyorum zaman cok var 4'saat boş duruyorum henûz 15'yasindayim aldim parayi harciyorum hep hocam benim size bi konuda yardiminiza ihtiyacim var artik calismicam 10"mayis cikcam allah izin verirse isten cikinca dualari örenmeye bAslicam hocam ben evde tek kalmaktan cok korkuyorum gündüz ve hocam ben ilerde seneye carsaf giymek istiyorum namazi ve dualari örendikten sonra hocam benim kAfam cok karisik bana yardimci olurmusunuz.

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam hanım kardeşim. Hem namazını hemde tesettürünü erteleme ilk fırsatta başla. Korkuların vesveselerden kaynaklanıyor olabilir. Evde kuran oku. Şeytan insanı dininden ve rabbinden uzaklaştırmak için her türlü yolu dener. Allah'a tevekkül et ve ibadetlerini erteleme.

 3. Misafir
  Hocam şimdi konuyla pek alakalı değil ama ben annemle hiç anlayamıyorum anneme bağırıyorum Kes sesini diyorum ve namaza basliycam günah mıdır gunahsa napmaliyim

 4. arifselim
  Yönetici
  Elbette bu yaptığın günahtır. Anne hakkı dünyadaki en büyük haktır. Anne hakkını helal etmezse insan cennete giremez. Ona saygısızlık etmemelisin. Eğer ki bir konuda sorunların varsa onları güzellikle konuşmayı denemelisin.

 5. Misafir
  Bende namaz kılmak istiyorum ama bir türlü kılamıyorum hep istiyorum ama yapamıyorum yardımcı olurmusunuz lütfen

 6. arifselim
  Yönetici
  Namaz kıyamet gününde Allah hakları arasından bizlere ilk hesabı sorulacak olan ibadettir. Allah'ın huzurunda ne cevap vereceğini düşün. Kısa bir dünyaya karşılık ebedi hayatını mahvetme. Dua et, Allah'tan yardım dile ve ertelemeden hemen şimdi başla. Bak gör o zaman Allah sana nasıl yardım edecek.

 7. Misafir
  Sa arkadaşlar. Aynı sıkıntı bende de vardı. İçimde hep namaz kılma arzusu. Fakat bir şekilde nasip olmuyordu. Hocamın bu yazısını okudum. Kalktım hemen abdest aldım. İkindi namazımı kıldım. Allah cc kabul eder inşallah. Vesile olan dan da Allah cc razı olsun.

  Hocamın söylediği gibi bu bir mesaj, almasını bilene. Ortam ve arkadaş çevresi çok önemli. Güzel sohbetlerin olduğu, güzel şeylerin söylendiği yerlerde olmaya özen gösterin. Örnek olarak arkadaşın gel kahveye gidelim değilde gel namaz kılalım demeli. Allah cc herkesin karşısına böyle arkadaş abi vs çıkarsın.

  Selam ve dua ile.
  Hayırlı bayramlar.

 8. Misafir
  Allah razi olsun hocam . Inshallah herkez bundan faydalanir . Ayrica cok güzel ve anlicak sekilde anlattiniz , ellerinize saglik .

 9. Misafir
  Hocam namazı kılmayı çok istiyorum birisi namaz dan bahsedince gözyaşlarımı tutamıyorum her seferinde başlıyorum ama devamını getiremiyorum çünkü namaz kildigimi kimsenin bilmesini istemiyorum biri öğrenince sanki gösteriş yapıyormuşum gibi hissediyorum ve namaz da hep bu aklıma geliyor ve namaz kılamiyorum

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

namaz kılmak istiyorum

namaza başlamak istiyorum ama başlayamıyorumnamaza başlayamıyorumnamaz kilmak istiyorumnamaz kilmak istiyorum ama başlayamiyorumnamaz kılmak istiyorum amanamaz kilmak istiyorum ama