+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tahmidiye duasının arapça okunuşu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tahmidiye duasının arapça okunuşu

  Sual: Tahmıdıye duasının Arapca okunusunu hem gormek hemde dınlemek ıstıyorum.Hatta okunurken ok ısaretıyle okunan yerı gostersın.Cok yavas olmasın. ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Tahmıdıye duasının arapca okunusu


  Reklam  Cevap: Tahmidiye Duası...

  Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın Adıyla

  47. Zâtında, sıfatlarında ve fiillerinde hiçbir dengi ve benzeri bulunmayan Ferd. Varlıklara hayat verip canlandıran, Kendi hayatı ise zâtî, ezelî ve ebedî olan Hay. Varlığıyla bütün varlıkları düzenli bir şekilde ayakta tutan; fakat Kendi varlığı hiçbir varlığa bağlı olmayan Kayyûm.
  Haklıyı haksızdan ayıran, her şeyi hikmetle, belirli bir maksada göre ve faydalı bir şekilde yaratan Hakem. Kâinatı ince hesaplarla yaratan, her varlığın bütün ihtiyaçlarını adaletle veren ve haksızları cezalandırıp iyileri de mükâfatlandıran Adl.
  Hiçbir şekilde hiçbir noksanı olmayan, sapıtmışların Kendisi hakkında yakıştırdıkları batıl düşüncelerden münezzeh olan,
  kâinatı dâima temiz tutarak güzelleştiren Kuddûs.
  48. "Allah Peygamberine emniyet ve rahmetini indirdi." (Tevbe: 40). "En büyük korku olan kıyâmetin dehşeti onlara üzüntü vermez." (Enbiyâ: 103). "Onlar, Rablerinin nîmetleriyle rızıklanırlar ve Onun bağışladığı nîmetlerle sevinç içindedirler." (Âl-i İmran: 169-170).
  "Onlara rahmet sahibi Rabbin söylediği, selâm vardır." (Yâsin: 58). "Ey ateş, serin ve selâmetli ol! " (Enbiya: 69). "Kur'ân imân edenler için bir hidâyet rehberi ve bir şifâdır." (Fussilet:44). "Biz Kur'ân'dan mü'minler için bir şifâ ve rahmet olan şeyi indiriyoruz." (İsra: 82).
  49. Kur'ân, iman ve Risâle-i Nur nimeti için; karaları, deniz-leri, Arş'ı, Kürsi'yi, yeri ve göğü dolduracak kadar âlemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.


+ Yorum Gönder
tahmidiye,  tahmıdıye,  tahmidiye arapça okunuşu,  tahmidiye duası türkçe okunuşu,  tahmıdıye duası,  tahmidiye arapça oku,  tahmidiye duası arapça yazılışı