+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kurban Kesme Duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kurban Kesme Duası

  Sual: MERHABA ben gecimini kasap olarak sağlayan biriyim ben her kurban bayramında kurben kesimine çıkıyorum ve 3 defa tekbir getirip bismillahi allahü ekber der vatandaşın kurbanını keserim benim aslen öğrenmek istediğim bende her seferde kurban keserken kurban duasını içimden okuyacakmıyım.ve bu dua yı bilmiyorsam ne yapmalıyım ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Kurban Kesme Duası


  Reklam  Cevap:
  MERHABA ben gecimini kasap olarak sağlayan biriyim ben her kurban bayramında kurben kesimine çıkıyorum ve 3 defa tekbir getirip bismillahi allahü ekber der vatandaşın kurbanını keserim benim aslen öğrenmek istediğim bende her seferde kurban keserken kurban duasını içimden okuyacakmıyım.ve bu dua yı bilmiyorsam ne yapmalıyım
  Dua okumak sünnettir, şart değildir. şart olan besmele ve tekbirdir.  "Allahümme minke ve leke salatî nusukî ve mahyâye ve mematî lillahi Rabbil-Alemine lâ şerike lehu ve bizalike Umirtu ve ene mine'l-müslimîn."

  "Ey Rabbim bu senden ve yine sanadır. Namazım, kulluğum, kurbanım, ölümüm ve dirimim eşi benzeri olmayan âlemlerin Rabbi Allah içindir. Ben bununla emrolundum ve teslim olanlardanım"


 3. Misafir
  telbiye duası die biliyorum...

 4. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  telbiye duası die biliyorum...
  Hac veya umreye niyetlenen kimse ihrama girdiği zaman ve daha sonra hac veya umrenin bir takım vecibelerini tamamlayıncaya kadar "lebbeyk zikri"ni okur.

  Telbiye budur.Kurban kesilirken tekbir getirilir

+ Yorum Gönder
kurbankesmeduası,  kurban kesme duası