+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şafii mezhebine göre kurban kesen kişi etinden yiyebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şafii mezhebine göre kurban kesen kişi etinden yiyebilir mi?

  Sual: Benim 16 adet kurbanlık hayvanım vardır. Bu hayvanları yetiştirip kurbanda satacağım ve içlerinden birisini ben kendime ayırıyorum. Ayırdığım bu hayvanı diğerlerlerinden ayırmıyarak beraber bakıyorum. hepsine eşit şekilde bakıyorum. Kurban bayramı geldi ve bu ayırmış olduğum hayvanı kestim. Ben bu hayvanın etinden yiyebilirmiyim. Mezheb (Şafii ) ? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: şafii mezhebine göre kurban kesen kişi etinden yiyebilir mi?


  Reklam  Cevap:
  Benim 16 adet kurbanlık hayvanım vardır. Bu hayvanları yetiştirip kurbanda satacağım ve içlerinden birisini ben kendime ayırıyorum. Ayırdığım bu hayvanı diğerlerlerinden ayırmıyarak beraber bakıyorum. hepsine eşit şekilde bakıyorum. Kurban bayramı geldi ve bu ayırmış olduğum hayvanı kestim. Ben bu hayvanın etinden yiyebilirmiyim. Mezheb (Şafii )
  Şafii mezhebine göre adamadığınız sürece, kurban etinden yiyebilirsiniz.
  Bayramda bu koyunu kesmeyi adıyorum derseniz adak olur ve yiyemezsiniz.


 3. sultanımsın
  Üye
  Kardeş kaça satıyorsun kurbanı istanbuldaysan alalım

 4. S-a-b-i-h-a
  Kıdemli Üye
  Kardeş kaça satıyorsun kurbanı istanbuldaysan alalım
  hiç güleceğim yoktu Allah razı olsun sultan bacım

  Allah ecrini artırsın mumsema kardeş


 5. Misafir
  şafii mezhebim eger bir ev alırsam bir hayvan alip yamevlid vereceğim yada kesip fakirlere dağıtacağım demiştim ne yapmalıyım bundan bede yiye bilirmiyim!

 6. Katade
  Devamlı Üye
  4 mezhebe göre adanan adaktan, adayan kişi ve ailesi yiyemez.

 7. Misafir
  Gurban kesen kendi ve aylesi yebilirmi

+ Yorum Gönder
şafi mezhebine göre adak kurbanını kimler yiyemez,  şafii mezhebine göre adak kurbanını kimler yiyemez,  şafilerde adak kurbanı yenir mi,  şafiilere göre adak kurbanı,  şafii mezhebine göre adak etini kimler yiyemez,  şafi mezhebine göre adak etini kimler yiyemez,  adak eti sahibi yer mi şafii