+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tavsiye ettiğiniz, okuduğunuz en güzel islam ahlakı kitabı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tavsiye ettiğiniz, okuduğunuz en güzel islam ahlakı kitabı


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Tavsiye ettiğiniz, okuduğunuz en güzel islam ahlakı kitabı


  Reklam  Cevap: Yüksek islam ahlakı
  Sizlere ömer nasuhi bilmenin yüksek islam ahlakı adlı kitabı okumanızı tavsiye ediyoruz....


 3. @hmet
  Üye
  İman ve Hayat, Yusuf El Kardavi

  Cemiyet, din ve iman olmadan orman cemiyetidir, isterse tepesinde medeniyet şimşekleri çaksın. Orada hayat zorbanın ve kuvvetlinindir; faziletlinin ve muttakinin değildir. O cemiyet mutsuz ve bedbahttır; isterse refah içinde yaşasın ve nimet içinde yüzsün. O cemiyet basit ve ucuz bir cemiyettir. Çünkü onu meydana getiren fertlerin gayesi karın ve göbek şehvetinden ileri geçmez. Onlar, "Hayvanlar gibi zevklenir, hayvanlar gibi yer, içerler.”

  Ne kadar ilerlerse ilerlesin, ne kadar genişlerse genişlesin maddi ilmin insanlara huzur ve saadet vermeye gücü yetmez. Çünkü ilim yalnız hayatın maddi tarafını yükseltir; uzağı yakın eder. Bunun içindir ki asrımıza "sürat çağı” ve "mesafeleri yenme çağı” adını vermişlerdir. Fakat hiç kimse ona ”fazilet” veya "sükûnet” ya da "beşerin mutluluk çağı” adını ver(e)memiştir.

  Maddi ilim insana birçok alet ve edevat vermiştir, ancak ona kıymet vermemiş ve uğrunda ölümü göze alabileceği bir hedef göstermemiştir. Çünkü bu, ilmin vazifesi değildir ve onun ihtisas sahasına da girmez. Bu, ancak ve ancak dinin ihtisas sahasına girer.

  Yayın Yılı: 2013
  Kitap Kağıdı
  13,5x21 cm
  Karton Kapak
  ISBN:6054605385
  Dili: TÜRKÇE+ Yorum Gönder