+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dileklerin kabul olması için hangi dua edilmelidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dileklerin kabul olması için hangi dua edilmelidir?


 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: dileklerin kabul olması için hangi dua edilmelidir


  Reklam  Cevap: dileklerin kabul olması için hangi dua edilmelidirYunus Peygamberin ettiği bir dua vardır. Bu duayı Hz. Yunus balığın karnındayken yapmıştır. İslam alimleri bu duayı okuyarak her hangi bir dilekte bulunan müminin dileğini yüce Allah muhakkak yerine getirir diyorlar. Yunus Peygamber balığın karnındayken şu duayı okuyordu:
  “Senden başka Allah yoktur. Allahım seni bütün noksanlıklardan uzak tutarım. Ben öz nefsime yazık edenlerden oldum.”


  Buyrun  http://www.mumsema.com/misafir-sorul...lacak-dua.html

 3. İsrâ
  İsrâ
  temiz bir agaz ile samimi dua etmen yeterli, dua edeceksin gerisini herseyin hayirlisi olan Allaha birakcaksin.

  İsimlerin en güzeli Allah'ındır. Öyleyse O'na bunlarla dua edin. (7/180)

  "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) duayı üç kere yapmaktan, istiğfarı üç kere yapmaktan hoşlanırdı." (Ebû Dâvud, Salât 361, (1524).

  "Acele etmediği müddetçe herbirinizin duasına icâbet olunur. Ancak şöyle diyerek acele eden var: "Ben Rabbime dua ettim, duamı kabul etmedi." (Buhârî, Daavât 22; Müslim, Zikr 92, (2735); Muvatta, Kur'an 29 (1, 213); Tirmizî, Daavât 145, (3602, 3603); Ebû Dâvud, Salât 358, (1484).


  "Allah'a dua eden herkese Allah icâbet eder. Bu icâbet, ya dünyada peşin olur, ya da ahirete saklanır, yahut da dua ettiği miktarca günahından hafifletilmek sûretiyle olur; yeter ki günah taleb etmemiş veya sıla-ı rahmin kopmasını istememiş olsun, ya da acele etmemiş olsun."
  (Kütüb-i Sitte, Prof. Dr. İbrahim Canan)

 4. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Kalpten geldiği gibi samimi ve ısrar ederek yalvarmalıyız
  Çünkü Dua Kul ile Rabbi'nin arasında özeldir.
  Kimseyi araç edinmeden Allah c.c den Niyaz
  edeni geri çevirmeyeceğini bildirmiş ...

 5. _Kul
  Emekli
  Hacet namazları var onları deneyebilirsin.Dua da Allah'a edilir ama müslümanlar birbirine yaptıkları dualarda makbuldür.
  Allah dilediğinin hayırlısını nasip eylesin.
  Amin.


 6. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Duayı gönülden gerçekten isteyerek yapmak daha makbuldür. Gerçekten istenmiyorsa dua biraz boş söze girer. Bu da iyi olmaz. Selametle

 7. mum
  Administrator
  DUA: la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin

  ANLAMI: “Senden başka Allah yoktur. Allahım seni bütün noksanlıklardan uzak tutarım. Ben öz nefsime yazık edenlerden oldum.”

+ Yorum Gönder
hangi dua dilekleri kabul eder,  dileklerin kabul olması için dua,  dileklerin kabul olmasi icin dua,  allahın geri çevirmeyeceği dua,  dileklerin kabul olması için hangi dua edilmelidir,  dileklerin kabul olması için,  hangi dualar dilekleri kabul eder