+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuran'ı kerim degiştirilmeden günümüze gelişi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuran'ı kerim degiştirilmeden günümüze gelişi


 2. İsrâ
  İsrâ

  --->: kuran'ı kerim degişmeden günümüze kadar nasıl gelmiştir


  Reklam  Cevap: buyur kardes cevabiniz tikla >>> Kur'an Tahriften Nasıl Uzak Kalmıştır

 3. Hasret Rüzgarı
  mumine.com
  Kuran değişti mi? Bazı ayetler çıkarıldı mı?

  - Daha önce bazı Şii alimlerin -siyasî mülahazalarla - ortaya attıkları iddialar, bu günkü Şii alimleri tarafından da açıkça tenkit edilmekte ve bu tür iddiaların ;“Kur’an’ı biz indirdik ve onu mutlaka biz koruyacağız”(Hicr, 15/9) mealindeki ayete aykırı olduğunu söylemektedir.
  -Bu gün elimizde mevcut olan Mushaf sahabeler tarafından yazılan aynı Mushaftır.
  Kur’an’ı tahrif etmek küfür olduğuna göre, bunu kabul ettiğimiz takdirde, Hz. Ali dahil büütn sahabileri tekfir etmek gerekir. Bu ise cinnetli bir hezeyandır.
  -Kur’anın en son Mushaf halinde düzenlenmesi Hz. Osman zamanında olmuştur. O devirde Sünnî-Şiî ihtilafı diye bir şey söz konusu olmadığına göre, Hz. Ali’nin lehine olan bazı ayetleri Kur’an’dan çıkarmanın manası yoktur. Kaldı ki, bir yandan Hz. Ali’nin faziletine dair onlarca hadisi neşreden ehli sünnetin, diğer yandan kendilerini küfre götürecek Hz. Ali hakkındaki bazı ayetleri yok saymalarının hiçbir mantığı olmaz.
  -Hz. Osman devrinde bütün sahabenin ittifakıyla tek bir Müshaf haline getirilen Kur’an ‘ın diğer hususî nüshaları ortadan kaldırılmış ve Hz. Ali de bu kurala uymuştur. Eğer Hz. Ali özellikle kendi hakkında olan bazı ayetlerin çıkarıldığını bilseydi, hiç bunu kabul eder mıydı?
  -Kur’an’dan çıkarıldığı iddia edilen 6-7 ayetli “Velayet Suresi”, Arapça ve Kur’an’ı bilen herkese uydurma olduğunu haykıran bir pozisyona sahiptir. Bazı Kur’an ayetlerinin metni esas alınarak Hz. Ali ilgili bazı şeylerin sokuşturulduğunu görmek için fazla bilgili olmaya gerek yoktur.
  s.i.e

 4. AlMuallim87
  Üye
  Yazı için teşekkürler... Yalnız bir ekleme yapayım konuyu bazı şia kaynaklı sitelerde araştırdım.Karşılarına Kuranın ilahi muhafaza altındaki ayetlerle çıksanızda bu füccar takımı o ayetlerin de sonradan uydurma olduğu sapıklığına düşmüşler...

  Selam hidayete tabi olanlar üzerine olsun !

 5. Arsoy
  Devamlı Üye
  Hicr Sûresi Şüphesiz o zikri (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.(9. Ayet)

 6. Misafir
  Kuranın günümüze gelişini kısa anlamda açıkça açıklasanız daha iyi olur

+ Yorum Gönder
kuran ı kerim in gelişi