+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dinimizde bekareti olmayan biri evleneceği kişinin hakkına girmiş olur mu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dinimizde bekareti olmayan biri evleneceği kişinin hakkına girmiş olur mu

  Sual: lütfen cevap.. bir yakinimin basina bir durum geldi.bekaretini aci sekilde kaybetti.. iffetini koruyamadi.dinine bagli biri olarak bunalim yasiyor.iffetinizi koruyun ayetine ihanet ettiyni düsünüyor.evlenmeyi düsündügü kisiye durumunu aciklamalimi? gizlediyi takdirde kul hakkina girmis olurmu.. evleneceyi kisi mahserde hak talep edebilirmi.. bu sorulara cevap bulamyior..intihari bile düsünebiliyor..bir yandan bekaret yani kizlik zari, kiz cocuklarinin hastaliktan korunmasi icin Allahin verdiyi korumadir..iffet demek kizlik demek deyil.. fakat ....arasindakini koru.... bunada takiliyor... yani cevap bulamadim haneüz onu tatmin edecek..
  selam ve dua ile.. ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: dinimzde bekareti olmayan biri evleneceyi kisinin hakkina girmis olurmu


  Reklam  Cevap:
  lütfen cevap.. bir yakinimin basina bir durum geldi.bekaretini aci sekilde kaybetti.. iffetini koruyamadi.dinine bagli biri olarak bunalim yasiyor.iffetinizi koruyun ayetine ihanet ettiyni düsünüyor.evlenmeyi düsündügü kisiye durumunu aciklamalimi? gizlediyi takdirde kul hakkina girmis olurmu.. evleneceyi kisi mahserde hak talep edebilirmi.. bu sorulara cevap bulamyior..intihari bile düsünebiliyor..bir yandan bekaret yani kizlik zari, kiz cocuklarinin hastaliktan korunmasi icin Allahin verdiyi korumadir..iffet demek kizlik demek deyil.. fakat ....arasindakini koru.... bunada takiliyor... yani cevap bulamadim haneüz onu tatmin edecek..
  selam ve dua ile.
  cevabı gayet açık. eski durumunu/başına gelen olayı açıklamak zorundadır.
  aldatma olmasın.
  iffet demek kizlik demek deyil.
  (affedersiniz) kızlık zarı elbetteki iffetin bir parçasıdır.
  erkek veya kadın farketmez, iki bacağı arasını korumak zorundadır.

 3. İsrâ
  İsrâ
  Allah bizleri ve nesilimizi korusun.

 4. @hmet
  Üye
  Teşbihte hata olmaz!
  2. el malı sıfır diye satmak nasıl günah ise nasıl aldatma ise,
  Dul birini bakire diye almak aynı şeydir.

+ Yorum Gönder