+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Başörtü tamak nasıl bir duygu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Başörtü tamak nasıl bir duygu?


 2. Gümüş Kuş
  Devamlı Üye

  --->: başörtü tamak nasıl bir duygu?


  Reklam  Cevap: Herkezin kendince bir hikayesi vardır ama benim hayatımın dönüm noktasıydı sanki örtünmek. O şekilde ilkkez 10 yıl önce sokağa çıkmıştım. İlk günler nefsimle çok mücade ettim. Dışarda sanki beni kınayacaklar gibi bir vesveseyle ürkektim ama yıllar sonra iyiki o gün bunu başarmışım diyorum.
  Bizi Yaratanın bize bunu uygun görmesinde elbette bilmediğimiz bir çok hikmetler var.
  Allah'ın rızasını kazanmak ve bunu da sana hissettirmesinden daha güzel bir şey olabilir mi!
  Her adımımda etrafımda meleklerinde benimle birlikte yürüdüklerini hissediyorum, bu bile bana yetiyor...

 3. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  Öyle Bir Şeref Ki , Anlatılmaz Yaşanır


 4. Sedanur
  Sedanur
  Örtümüz namusumuz,örtümüz gururumuzdur..Allah c.c buyrugudurnasıl bir duygu oldugu Anlatılmaz yaşamak gerekir

 5. mızrap
  Kırık Mızrap
  Anlatılmaz yaşanır derler ya öyle güzel bir duygudur en güzeli Rabbimizin emrini yerine getirmenin sevinci tabiki Rabbim tüm kardeşlerimize nasip etsin bu güzel emri yerine getirmeyi bir kalkan gibi seni kötülüklerden koruyor.

 6. İsrâ
  İsrâ
  aynen bende katiliyorum, anlatilmaz yasanir
  9 yasinda (ki cogunuz icin cok erken olacak belki ama ben bilincli kapalmistim zamani geldigini hissetmistim ) hamd olsun tesettürüme burunmek nasip oldu, bu soruyla eski günlerimi hatirlattin tesekkürler : )

 7. Yakut
  mumine.com
  bencede anlatılmaz yaşanır.

 8. ELİZAN
  AciZ BiR KuL
  ben daha geç tanıştım tesettürle....Rabbim elhamdülillah nasip etti ya hiç bilemeden ölseydim diye şükr ediyorum,arkadaşlarıma katılıyorum anlatılmaz yaşanır, tesettürlü olmak.insanın kendini yaratanın emrini isteğini yerine getiriyor olması onun verdiği huzurla dopdolu olmak sadece yaşanarak öğrenilir ...Allahım tüm bayan kardeşlerimize layıkıyla örtünmek ve örtüsüne sahip çıkmayı nasip etsin..

 9. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Tesettürsüzlük erkeklerin pis bakışlarına sebep olur. Bu ise çoğunlukla kadınları incitir ve rahatsız eder çünkü açık saçık giyinen güzel kadınların kendilerine bakmasından hoşlandığı erkek sayısı azdır. Bakarak taciz etmek daha büyük felaketlere yol açabilir. Bu ise kadınlar için daha da büyük bir rahatsızlık sebebidir. Bu durumlar kadınlar için hayatlarının sonuna kadar unutamayacakları felaketlere yol açabilir. Tesettür kadının iffetli olduğunun göstergelerinden biridir. Başı açık olanlardan da zina yapmayan, gözü yabancı erkeklerde olmayanlar vardır ancak toplum kişinin niyetlerini bilmez, görünüşe göre değerlendirir. Bu sebeple başı açık kadınlar daha çok taciz edilir.

  Kadınların toplumda hür ve iffetli olarak tanınmaları önemlidir. Her başı açık kadının zina yaptığı, gözünün hep yabancı erkeklerde olduğu düşünülemez ancak insanlar zahire göre değerlendirme yaparlar ve karşıdakilerin niyetlerini bilemezler. Ancak tesettürlü kadın görüldüğünde erkekler bu kadınlara karşı daha mesafeli davranırlar. Çünkü tesettür kadının iffetli olduğunun göstergelerinden biridir. İstisnalar kaideyi bozmaz.


+ Yorum Gönder