+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Acık ve başörtünün farkı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Acık ve başörtünün farkı nedir?


 2. Sedanur
  Sedanur

  --->: acık ve başörtünün farkı nedir?


  Reklam  Cevap: Rabbimin rızasını kazanmak için..
  tesettürlüyüm ve gurur duyuyorum.Ayrıcada bizlerin başı örtülü fakat acıkların kalpleri örtülü diye görüyorum ben bu acık kapalı olayını. kalbi acık olan bir insan Allah c.c emirlerine iteat eder acıgım fakat ibadet ediyorum diyen biri bana çok içten gelmiyor acıkcası ibadet etmek isteyen insan Allah c.c diyer isteklerinide yerine getirmeye calışır. nacizane görüşüm.


 3. hasene
  Kıdemli Üye
  acik olan bir sekeri kimse almak istemez herkes kabugu olan sekerleri tercih eder cunki kabugu olan daha saglikli mikroplara karsi daha guvenilir bence kapali olan insanda haram bakislara karsi kapalidir kendisini koruyacak en onemli kalkanlardan bitanesidir her seyden ote rabbinin rizasi icinn onun istedigi sekilde yasamaktadir .

 4. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  He iki gurupta kendi içinde de bölünüyor.
  Açıklarda:İnançlı ama kapanmayan , inançsız olduğu için kapanamayan.
  Kapalılarda:Bilnçli örten , bilinçsiz örten.
  İnançsız olduğu için kapanmayanlar başörtülülerin hep açıklarını ararlar.Bilinçsizce kapananlarda buna yardım ederler.Sokaklarda suratında bir ton makyaj , daracık elbiseler , topuzlar , takır takır topuklu ayakkabılar..vs. vs...
  Başörtüsü karşıtları da bunu iyice kullanıyor ve yargısız infaz yapıyorlar.Kesin delille emir var ortada.Açıklar buna uymayarak ilk farkı oluşturuyorlar.Sonrasında bu iki kesim kadının arası açılmaya devam ediyor ve farklar oluşmaya başlıyor.
  Açık ama inanan kadın da bu iki kötü grubun etkisi altındalar.Bu hanımlara Allah (c.c.) yardım etsin ve EMRİ yerine getirmeleri için kuvvet versin.
  Bilinçsizce örtünenler için Rabbim'den hidayet nasip etmesini isterim.Allah (c.c.) 'ın emrinin öneminin farkına varırlar inşaAllah , ki bunlarda iki gruptur:bilinçsizce örtünenler var ama yanlarında birde başörtüsünü kullananlar varki birçok başörtülülerin ahını alan günahkarlara en büyük destekçi onlardır.Zalimin zulmüne ortak olanlara yazıklar olsun!
  Asıl arasında fark olan kesim :bilinçli kapanan , inançsız olduğu için kapanmayan.
  Farklar:
  Bir kadın ilk öncelikle narindir , zariftir.Bu bütün insanlarca dikkat çeker.Ve malesef ki büyük günahlara da yol açar.Bunu önlemek için Allah (c.c.) 'ın bazı emirleri ve yasakları vardır.Eğer ki bu kurallara uyarsak huzur yanımızdan hiç ayrılmaz , eğer ki karşı olursak huzuru tatmaz , güzel(!) olarak yaşadığımızı zannettiğimiz anlar zehir gibi etki eder.İşte kapalılar bu durumdan korunmak için kurallara uyar , uymayanları uyarır.Açıklar kurallara uymaz , dengeyi bozar.


  İnançsız olduğu için Açık olankadınlar yalnızca kendini düşünür.İnanmazlar ama günahsa da bana derler.Bilinçli bir şekilde kapalı olan hanımlar herkesi düşünür.İnsanlar günaha meyillidir ve ufak bir yanlışımda onları da günaha sokabilirim der.Bu yüzden davranışlarına dikkat eder.

  İnançsız kadın kendini ve çevresindekileri (özellikle çocuklarını) bu dünyaya hazırlar.Bilinçli bir şekilde kapanan hanım kendini ve çevresindeki büyük küçük demeden herkesi ahret yolculuğunda olumlu bir etki nasıl edebilirimin endişesindedir .. vs. vs.

  Bu böylece uzar..

  Rabbim bu yolda yar ve yardımcımız olsun..


 5. İsrâ
  İsrâ
  acık ve başörtünün farkı
  biri Allahin emrine itaat edendir, acik olanda itaatsizlik edendir.

 6. Fetva Meclisi
  Moderatör
  İsra isimli üyemiz gereken cevabı vermiş bu cevabın üstüne verecek bir cevap yok.

+ Yorum Gönder