+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Adak vekalet ile kesilebilirmi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Adak vekalet ile kesilebilirmi

  Sual: benım sorum adakkurbanı veksletten kesılırmıyanı ben ıstanbuldayım adak ankarada kesılebılırmı . bırde kesıldıkten sonra yapmam gereken bır dua yada bısı varmı tesekkurler ? 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  --->: adak vekalet ile kesilebilirmi


  Reklam  Cevap:
  Kurbanda Vekâlet:

  Kurbanı bizzat kişinin kendisi kesebileceği gibi, vekalet yoluyla başkasına da kestirebilir. Zira kurban mal ile yapılan bir ibadettir; mal ile yapılan ibadetlerde ise vekalet caizdir.

  Kurbanı kişi kendi bulunduğu yerde vekalet vererek kestirebileceği gibi, başka bir yerdeki kişi veya kuruma da vekalet vererek kestirebilir. Aynı şekilde vekalet, sözlü olarak verilebileceği gibi, yazılı olarak, telefon, internet, faks ve benzeri iletişim araçları ile de verilebilir .

  Vekaletle kurban kestiren kimse vacip sevabı alır..


 3. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Adak kurbanı vekalet verilirmi kısaca
  Adak kurbanında vekalet verilirmi

  Zincirleme vekalet verilebilir. Bu bakımdan siz bir vekil seçersiniz ve o şahısta vekaleti başkasına devredebilir. Kurbanı kesen şahıs da sizin adınıza niyet edip kurbanı keser.


+ Yorum Gönder
adak vekaleti nasıl verilir,  adak vekaleti,  adak kurbanı vekalet verilir mi,  adak vekalet,  adakta vekalet verilir mi,  adak kurbanı vekaleti nasıl verilir,  adak vekalet verilir mi