+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Diyanet İşleri Başkanlığının Posta Adresini Ve Mail Adresi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Diyanet Işleri Başkanlığının Posta Adresini Ve Mail Adresi


  Reklam  Cevap: Diyanet işleri başkanlığı resmi wep sitesi için bu sayfayı açınız

  http://www.diyanet.gov.tr/ 3. Misafir
  selamün aleyküm ben aksaraydan ishak .... aksarayda slma denen bayan arkadaşımız t.... emre camiinde tevsir sohbeti veriyor bu arkadaş kabir azabını inka ediyor vede hayıslı kadın kurran okuyabilir namaz kılabilir oruc tutabilir diye millete yanlış bilgi veriyor ve bayanların kafasını karıştırıyor

 4. Misafir
  ilcemiz iskenderun cırtman mah. k. kursunda cocuklarımız hafızlık calışmaları devam ederken ansızın cıkartılan k.k. hocamız şaban cetinkaya nın tayinine cok üzüldük . anladıgmız kadarıyla hocamıza yalan,mesnetsiz ve aynı zamanda tutarsız, isbatı mümkün olmayan iftiralarla ceza verilmiştir. biz veliler olarak hocamızın buradan gitmesini istemiyoruz. aynı zamanda k. kursuna devam eden ögrenciler hayal kırıklıgı yaşamış ve k. kursunu terk etmişlerdir. yani cocuklarımızın egitim ve ögretim haklarını ilce müftüsü engelenmiş bulunmaktadır. bu sebele hakkında suç duyurusunda bulunacagımızı ve hukuk yoluyla dava yoluyla dava edecegimizi bilgilerinize arz eder. gerekli işlemlerin yapılarak bir an önce bu işe son verilmesini arz eder saygılar sunarız . mustafa Daglıoglu

 5. Misafir
  Selamunaleyküm Muhterem Hocam,en derin saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.Değerli hocam bizler Kuran hizmetinde 31.yılımızı dolduruyoruz.Bu zamana kadar 206 Hafız öğrenci mezun ettik.Halen bu görevimize devam ediyoruz.
  Değerli hocam,bizler İHL- Hafız vede ilahiyat ön lisans mezunuyuz.Uzman veya Baş Kuran Kursu öğreticiliği sınavlarına girmek istiyoruz.Bu konuda gerekli değişikliklerin yapılmasını vede bu sınavlara katılabilmemiz hususunda siz değerli hocamdan yardım talep ediyoruz..Bizlerin hizmetlerinde ve görev süre since yapmış olduğumuz diğer ek hizmetlerimizi sosyal,dini ve kültürel çalışmalarımızı bir belge halinde sunmamız mümkündür.
  Zatı alinizi ve tüm diyanet teşkilatımızı en hasbi duygularımla selamlıyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum

 6. Misafir
  Selamün Aleyküm ben istanbuldan murat kendim cami işleri yapıyorum eyer sizlerde bana iş gönderirseniz inanın çok sevinirim çünkü çok zor durumdayım sizler sizlerin çevreleri sayesinde yeni camilerimiz yapılmakta bende cami mukarnası korkuluklar minber ve kürsü başlıklar butün mermer işlerini yapabiliyorum.

 7. Misafir
  selamun ayleykum hocam ben İ.H.L+Diğer önlisans olarak 2014 dhbt ve kpss'ye girmiştim. bu alımda başvuru yaptığım zaman ve bütün bilgilerimi eksiksiz girdiğim zaman bana bu uyarı veriyor. seçilen mezuniyet gurubuna göre adayın İ.H.L ve diğer Lisans olması gerekmektedir.

 8. Misafir
  Ben bundan 1sene önce tesettüre girdim 1ay sonra yapmadm açıldm şuan vicdanmda rahatsız bna tesettürün islamn çokta zorunlu olmadığı söylediler hocam kapalı giyiniyorum kısa kol giyinmiyorum sadece sorunum kafamı kapatamyorum lütfen bni bilgilendirirsenz sevinirim vicdanmda çok rahatsız kapalda yapamyorum

 9. arifselim
  Yönetici
  Herşeyin bir bedeli vardır elbette. Emek vermeden sabır göstermeden mükafat nasıl alınacak. Cennete layık hale nasıl geleceğiz fedakarlık etmeden. Sabırlı olmalısın ve nefsine yenik düşmemek için mücadele edeceksin. Tesettüre girmeyerek nasıl giyinirsen giyin sorumluluğun devam eder.

 10. Misafir
  sayın mehmet görmez hocam ben mardinden yazıyorum sizinle müftülüğün önünde görüşmüştük ve sizden ricam var benim oğlum mardin ilahiyyat 2 ci sınıf öğrencisidirve başarılı öğrencilerin başında gelir imamlık sınavını kazandı ama mardine seçme hakkı yokmuş diyorlar okulunuda bırakmak istemiyor ne yapmamız lazı acilaen öğrenmemiz lazım lütfen bir şey yapınız mardine vermenizi rica ederim hem okuluna devam eder hemde imamlık vazifesini yapar hafızlık cübbesacilen bana ulaşın allah rızası için ben emekli tır şoförüyüm ve öz mardinliyim ini siz giydirmiştiniz manisa akhisarda dönm birincisiydi hafızlıkta ben emekli tır şoförüyüm ikizide var oda istanbul üniversitesinde okuyor lütfen allaH RIZASI İÇİN BİRŞEY YAPINDA OKULUNU BIRAKMASIN VE MARDİNDE HEM GÖREVİNİ YAPSIN HEMDE OKULUNU OKUSUN HÜRMETLERİMLE

 11. Misafir
  Selamünaleyküm sayın hocam
  1-Güneş enerjisinden gelen su ile abdest almak caizmidir?
  2-Ben Eskişehirliyim görevim icabı inegölde ikamet ediyorum,İnegöl Eskişehir arası 120 km eskişehir de kendime ait evim yok Babama ait ev var ben Eskişehire gittiğimde seferi oluyormuyum?

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim.

  1- Hadisi şeriflerde yasaklanan güneşte ısıtılan su ile günümüz güneş enerjileri ile ısıtılan sular arasında fark vardır. Kısaca;

  - Demir, tunç ve bakır gibi madeni kaplarda ve sıcak memleketlerde güneş enerjisiyle ısıtılan suyla abdest almak ve gusletmek mekruhtur. Ancak alınan abdest ve gusül geçerlidir.

  - Günümüzde kullanılan güneş enerjisiyle çalışan su ısıtma sistemlerinde; suyun ısıtılması direkt olarak güneşle alakalı olmadığından, hadiste belirtilen yasağa girmez.

  2- Senin ikamet yerin neresi ise sen orda mukim olarak sayılırsın. Memleketine gittiğinde seferi olarak hareket etmen gerekir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

diyanet mail adresi

diyanet mail

diyanet e-posta adresi

diyanet posta adresi

diyanet mail adresleri

diyanetin mail adresidiyanet şikayet mail