Konusunu Oylayın.: Hz.Ebubekir'in ölüm nedeni ve katili

5 üzerinden 4.40 | Toplam : 10 kişi
Hz.Ebubekir'in ölüm nedeni ve katili
 1. 19.Ekim.2009, 11:52
  1
  Misafir

  Hz.Ebubekir'in ölüm nedeni ve katili


  Hz.Ebubekir'in ölüm nedeni ve katili Mumsema Hz Ebubekirin Olüm Nedeni Ve Katilleri hakkında bilgi içerikli bir yazı yazar mısınız ?


 2. 19.Ekim.2009, 11:52
  1
  VEYSEL AKGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  VEYSEL AKGÜL
  Misafir  Hz Ebubekirin Olüm Nedeni Ve Katilleri hakkında bilgi içerikli bir yazı yazar mısınız ?


  Benzer Konular

  - Hazreti Fatıma'nın Ölüm nedeni nedir?

  - Hz.Alinin katili

  - Hz. ömer'in ölüm nedeni nedir?

  - Hz. Ebubekir'in Ölüm Döşeğinde İken Söyledikleri

  - Padişahların ÖLÜM nedeni

 3. 25.Mayıs.2013, 20:22
  2
  jerusselam
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Şubat.2013
  Üye No: 100353
  Mesaj Sayısı: 4,172
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 42

  Cevap: Hz.Ebubekir'in ölüm nedeni ve katili
  H.z Ebû Bekir, (r.a) nasıl vefatı etti


  Hilâfeti iki sene üç ay gibi çok kısa bir müddet sürmesine rağmen Hz. Ebû Bekir (ra) zamanında İslâm devleti büyük bir gelişme göstermiştir. Hz. Ebû Bekir (ra) Hicrî 13. yılda Cemâziyelâhir ayının başında hicretten sonra Medine'de yakalandığı hastalığının ortaya çıkması üzerine yatağa düşünce yerine Ömer (ra)'in namaz kıldırmasını istedi. Ashâbla istişâre ederek Hz. Ömer (ra)'i halifeliğe uygun gördüğünü söyledi. Hz. Ömer (ra)'in sert ve kaba oluşu gibi bazı itirazlara cevap verdi ve hilâfet ahitnamesini Hz. Osman (ra)'a yazdırdı. Ebû Bekir (ra) de, çok sevdiği Rasûlullah (s.a.s.) gibi altmış üç yaşında vefât etti. Vasiyeti gereği Rasûlullah (s.a.s.)'ın yanına -omuz hizasında olarak- defnedildi. Böylece bu iki büyük insanın, iki büyük dostun, kabirlerinde de birliktelikleri devam etti. 4. 25.Mayıs.2013, 20:22
  2
  Devamlı Üye  H.z Ebû Bekir, (r.a) nasıl vefatı etti


  Hilâfeti iki sene üç ay gibi çok kısa bir müddet sürmesine rağmen Hz. Ebû Bekir (ra) zamanında İslâm devleti büyük bir gelişme göstermiştir. Hz. Ebû Bekir (ra) Hicrî 13. yılda Cemâziyelâhir ayının başında hicretten sonra Medine'de yakalandığı hastalığının ortaya çıkması üzerine yatağa düşünce yerine Ömer (ra)'in namaz kıldırmasını istedi. Ashâbla istişâre ederek Hz. Ömer (ra)'i halifeliğe uygun gördüğünü söyledi. Hz. Ömer (ra)'in sert ve kaba oluşu gibi bazı itirazlara cevap verdi ve hilâfet ahitnamesini Hz. Osman (ra)'a yazdırdı. Ebû Bekir (ra) de, çok sevdiği Rasûlullah (s.a.s.) gibi altmış üç yaşında vefât etti. Vasiyeti gereği Rasûlullah (s.a.s.)'ın yanına -omuz hizasında olarak- defnedildi. Böylece bu iki büyük insanın, iki büyük dostun, kabirlerinde de birliktelikleri devam etti.


+ Yorum Gönder