+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bebeğim cennet kuşumu oldumu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bebeğim cennet kuşumu oldumu?

  Sual: 15 aylık evliyim.Bir bebeğim olacaktı ve çok mutluydum.Rabbim bana annelik duygusunu yaşatmaya başlamıştı.Ama 10 gün önce bebeğimi kaybettim.Düşük yaptım Bebegim sanırım 5-6 haftalıktı.Sanırım diyorum çünkü kesin bişey kimse demiyor.Ben psikolojik olarak hala toplanamadım.Bebeğim cennet kuşu oldumu acaba diyorum.Rabbime binlerce kez şükürler olsun bende sağlık durumu olarak kötü birşey olmadı .Ama yinede çok üzülüyorum.Nereye baksam ne ile uğraşsam hep bebeğim geliyor aklıma.Meleğim beni bırakıp gitti.Acaba bebeğim cennet kuşumu oldumu?Acaba biz anne ve babasına ahirette şefaat edebilecekmi? Acaba ruhu varmı ve ben onun ruhuna dua edebilirmiyim?
  Rabbim kimseye böyle bi acı vermesin.İnşaallah Rabbim banada hayırlı sağlıklı bebekler nasip ederde cennet kuşumun yüreğimdeki acısı biraz hafifler... ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  --->: bebeğim cennet kuşumu oldumu?


  Reklam  Cevap: bir bebek doğumda calı dünyaya gelip ölürse, cennette normal bir insan olacak ama ölü doğarsa bir et parçası hükmündedir.
  Allah size hayırlı çocuklar nasip etsin


 3. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Anne karnında ölen çocuğun ahiretteki durumu nedir? Kısaca

  Çocuk anne karnında kırk veya kırk iki günlükken ruh üflendiğine dair hadisler bulunmaktadır. Bu bakımdan iki aylık bir çocuk eğer ruh üflendikten sonra anne karnında ölmüş ise ahirette Cennette olacağı ve yine ahirette anne babasına şefaatcı olacağı kanaatindeyiz.

  Ölen insanların ruhlarına Kur'an-ı Kerim'in sevabı hediye edilebilir. Bu bakımdan bu çocuğunuzun ruhuna da hediye edebilirsiniz.

  Sorularla İslamiyet


 4. Hafız Taha
  Emekli
  Başınız saolsun.

+ Yorum Gönder