+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Zorla evlendirmek günah mıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Zorla evlendirmek günah mıdır

  Sual: küçük kızı zorla evllendirmek günah mıdır anneannelerimizden falan duyarız eskiden küçüklerin evlendirildiğini onlar zorla evlendirilmiyordu değil mi?hayır deme gibi bir hakları var mıydı?küçük yaştki çocuk kendisi evlenmek istemezse yada cinsel ilişkiye hazır hissetmezse kendini evlen demek o evliliğin ne oldunu bilmediği için ona büyük bir yük olmaz mı cinsel ilişkiden korkup soğumazmı?Eskiden din öğreniliyordu yaşanıyordu ve ordaki küçük çocuklarda bunu anlayabilecek bilinçte miydi yani evliliği ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Zorla evlendirmek günah mıdır


  Reklam  Cevap: Eskiden ve de günümüzde aynı hatalar ve yanlış yapılmaktadır. İslam zorla evlendirmeyi asla emretmemiştir. Birilerinin yaptığı yanlışları müslümanlar diye veya büyüklerimizdir diye İslama mal etmek çok yanlıştır. İslam şuurunda olmayı, birbirlerini görerek karar vermelerini ve eğer kalpleri ısındıysa evlenmelerini tavsiye etmiştir.

 3. Misafir
  sanki islam küçük çocukları zorla evlendirmeye emretmiş çocukları eskiden zorla evlendirmişlerde çocuklar cinsellikten soğumuş ve bu sanki islam yüzünden falan gibi saçmalayanlar var malesef benim merak ettiğim tabi böyle hata yapanlar oluyormuşş ama eskilerden alimler varken iyi insanlar fazlayken din öğretiliyorken böyle küçük ççocuları isteksizz evlendirmiyorlardı değilmi veya küçük yaşta ilişki meselaa 9 yaşında ergen olan kız evlenen kız bu yaşta ilişki onların psikolojilerini olumsuz yönde etkilemiyordu değil mi yani isteyerek evleniyorlardı ve neyin ne olduğunuda bileecek kadar bilinçliydiler ?

+ Yorum Gönder

bir genç kızı zorla evlendirmek gunahmı

zorla evlendirmek günahmı

kızını zorla evlendirmek günahmı

dinde qizi zorla evlendirmek