+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Vesvese şaşırtıyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Vesvese şaşırtıyor

  Sual: Selamünaleyküm,

  Benim bu aralar aklima o kadar cok küfür vs. geliyor ki. Sinirlerim bozuluyor, sasiriyorum Ama istemiyorum.

  Özellikle dua ederken, yasin okurken oluyor. Sanki dua edince küfür veya hakaret etmis gibi hissediyorum tövbe est. Haşa!

  Icimi genel anlamda hafif sıkan seyler de geliyor, yani küfürün yanı sıra mesela olaylar, vs. Sonra ne yapacağıma şaşırıyorum. Benim aklimdakilerin vesvese olabileceğini düşünüyorum ve Allahın kaderimize yazdığından ne yaparsam yapayim (vesvese yaparsam yani) öte gidemeyeceğimizi hatırlamaya çalısıyorum.

  Önceden Nas Suresini ve Ayetel Kürsiyi cok okurdum, her vesveseden sonra sol omuzuma hafifce tükürürdüm. Ama ne kadar dogru yapiyorum bilmiyorum. Sanki daha da alışkanlık oluyor. Bazı yerlerde 'takmayın' diyorlar, bazı yerlerde ise 'dua edin'. Ikisinide yapsam olmazki, takmasam sureyi ve ayeti okumam, takarsam da okurum.

  Ne Bu? Ne yapilmali böyle durumda?

  Simdiden teşekkürler, Allah razi olsun.
  Hayirli geceler... ? 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Vesvese şaşırtıyor


  Reklam  Cevap: Aleykum selam. Vesveseden kurtulmak için ilk önce şunu bilmelisin; Allah asla ve asla kuluna vesveseden dolayı günah yazmaz ve onu sorumlu tutmaz. Daha sonra ise bunu önemsemeyeceksin çünkü Allah seni sorumlu tutmuyorsa sen neden kendi kendine sıkıntı veriyorsun. Vesveseye karşı okumak demek onu önemsemek demek değildir. Dualar okuyabilirsin.

+ Yorum Gönder