Konusunu Oylayın.: İnternet yokken insanlar sorularını nereye soruyorlardı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
İnternet yokken insanlar sorularını nereye soruyorlardı
 1. 04.Ekim.2016, 16:38
  1
  Misafir

  İnternet yokken insanlar sorularını nereye soruyorlardı


  İnternet yokken insanlar sorularını nereye soruyorlardı Mumsema merak ediyorum insanlar daha önceki yüzyıllarda internet falan yokken din ile ilgili öğrenmek istediklerini nereye soruyorlardı mesela küfre düşüp düşmediklerini nasıl anlıyorlar nasıl biliyorlardı neyin küfür olduğunu birde ahir zamanda yaşıyoruz tehlikeli bir dönem daha öncelerde insanlar her an küfre düşme şüphesi olabilceğini bu yüzden her gün küfre tevbe etmeleri gerektiğini biliyorlar mıydı mesela bir tevbe var sitenizdede yazıyor bilerek veya bilmeyerek edilen söz ve yapılan davranış için küfür tevbesi bunları nerden biliyorlar nasıl ediyorlardı?


 2. 04.Ekim.2016, 16:38
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  merak ediyorum insanlar daha önceki yüzyıllarda internet falan yokken din ile ilgili öğrenmek istediklerini nereye soruyorlardı mesela küfre düşüp düşmediklerini nasıl anlıyorlar nasıl biliyorlardı neyin küfür olduğunu birde ahir zamanda yaşıyoruz tehlikeli bir dönem daha öncelerde insanlar her an küfre düşme şüphesi olabilceğini bu yüzden her gün küfre tevbe etmeleri gerektiğini biliyorlar mıydı mesela bir tevbe var sitenizdede yazıyor bilerek veya bilmeyerek edilen söz ve yapılan davranış için küfür tevbesi bunları nerden biliyorlar nasıl ediyorlardı?

 3. 07.Ekim.2016, 15:25
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,495
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: İnternet yokken insanlar sorularını nereye soruyorlardı
  Değerli kardeşim. Aslında bizim görüşe göre internetin olması büyük bir nimet olsa bile bir açıdan da güvenilir bilgileri bulmak eskiye göre çok daha zor bir hal almıştır. Eskiden camilerde hocalar, alimler, ilim sahibi kimseler vardı. İnsanlar dini temel bilgilerini daha çok küçük yaşlardan itibaren öğreniyorlardı. Günümüzde ise bilgi çok olmasına rağmen bilgi kirliliği kat kat daha fazla hale gelmiştir.


 4. 07.Ekim.2016, 15:25
  2
  Yönetici  Değerli kardeşim. Aslında bizim görüşe göre internetin olması büyük bir nimet olsa bile bir açıdan da güvenilir bilgileri bulmak eskiye göre çok daha zor bir hal almıştır. Eskiden camilerde hocalar, alimler, ilim sahibi kimseler vardı. İnsanlar dini temel bilgilerini daha çok küçük yaşlardan itibaren öğreniyorlardı. Günümüzde ise bilgi çok olmasına rağmen bilgi kirliliği kat kat daha fazla hale gelmiştir.
+ Yorum Gönder