+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Haramdan sakınmak için yalan söylemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Haramdan sakınmak için yalan söylemek

  Sual: Benim aklıma takılan çok önemli bir sorunum var lütfen acil cevap verirseniz çok iyi olur benim için. Üniversite okuyorum ve haramdan sakınmak için kız arkadaş işlerine girmeyi hiç istemiyorum. İnsanlar bana sevgilin var mı diye sorduklarında harama bulaşmamak için evet var desem bu dinen câiz olur mu? Başka bir niyetim yok sadece bu muhabbetlerden uzak durup iffetli bir şekilde okumak istiyorum.
  Şimdiden teşekkür ederim ? 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Haramdan sakınmak için yalan söylemek


  Reklam  Cevap: En güzel ve en hakiki sevgili yüce Allah'tır. Sevgilerin en temizine ve en mükemmeline layık olan da ancak Allah'tır. Evet sevgilim var diyebilirsin bu manada niyet et ve uzak dur. Allah yardımcın olsun.

 3. 3
  Misafir
  Ama yalan söylemenin en büyük günahlardan biri ve münafıklık alâmeti olması sebebiyle içimde bir şüphe var.

  Biri açık bir şekilde yardım edebilir mi lütfen.

 4. 4
  arifselim
  Yönetici
  Bu tavsiye bir yalan değildir. ayrıca bunu takmana ve takıntı haline gerek yoktur. Günah işlemekten çekinmeyen insanların karşısında bir müslüman daha cesur olabilmelidir ve yok da diyebilmelidir. Utanması, sıkılması ve rahatsız olması gereken birileri varsa haram işleyenlerdir.

 5. 5
  Misafir
  Tam olarak utanmak sıkılmak değil de konunun uzamadan direk kapanması için öyle söylemek daha kolay olur. Diğer türlü daha çok muhattap olmuş olunur ve konu uzar.

+ Yorum Gönder