Konusunu Oylayın.: Yeni nesil ve din

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Yeni nesil ve din
 1. 27.Eylül.2016, 16:41
  1
  Misafir

  Yeni nesil ve din


  Yeni nesil ve din Mumsema mesela ahir zamanla ilgili büssürü yazı var veya günümüz gençleriyle ilgili bunlara bakıp örneğin gençlerin islamla dalga geçtiğine bakıp,günümüz gençlerinin dinden uzaklaşmasına bakıp,islamdaki bu durumlara bakıp yani Dinin az önemsenmesi unutulması vb. şeylere bakıp sevinmek örneğin islamın yaşanmaamasına kötülüklerin egemen olmasına dinin unutulmasına falan bakıp ben böyle değilim ben savaşıyorum falan demek ya da bunlarla ilgili konuşmak istemek zaman kötü demek birçok genç dinle alay ediyor din unutuldu dinden uzaklaşıldı falan diyerek sevinmek yani ben öyle değilim dinden uzaklaşıldılar din gelişmiyor diyerek kendi öyle olmadığı için rahatlamak küfür müdür?Yani islam dininin yayılmamasına gençlerin bu durumda olmasına dinden uzaklaşmasına dini değerleri unutmasına dinle alay etmesiine ve islam dininin bu durumuna sevinmek küfür müdür?


 2. 27.Eylül.2016, 16:41
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  mesela ahir zamanla ilgili büssürü yazı var veya günümüz gençleriyle ilgili bunlara bakıp örneğin gençlerin islamla dalga geçtiğine bakıp,günümüz gençlerinin dinden uzaklaşmasına bakıp,islamdaki bu durumlara bakıp yani Dinin az önemsenmesi unutulması vb. şeylere bakıp sevinmek örneğin islamın yaşanmaamasına kötülüklerin egemen olmasına dinin unutulmasına falan bakıp ben böyle değilim ben savaşıyorum falan demek ya da bunlarla ilgili konuşmak istemek zaman kötü demek birçok genç dinle alay ediyor din unutuldu dinden uzaklaşıldı falan diyerek sevinmek yani ben öyle değilim dinden uzaklaşıldılar din gelişmiyor diyerek kendi öyle olmadığı için rahatlamak küfür müdür?Yani islam dininin yayılmamasına gençlerin bu durumda olmasına dinden uzaklaşmasına dini değerleri unutmasına dinle alay etmesiine ve islam dininin bu durumuna sevinmek küfür müdür?

 3. 28.Eylül.2016, 00:19
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,476
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Yeni nesil ve din
  Kendinin bu haramlara bulaşmadığı için sevinmek değil şükretmek gerekir. Çünkü hiç kimse için bir garanti yoktur. Herşeyi neden küfre bağlıyorsun anlamıyorum. İman sahibi birisi zaten insanlar dinden uzaklaştığı için sevinmez herhalde.


 4. 28.Eylül.2016, 00:19
  2
  Yönetici  Kendinin bu haramlara bulaşmadığı için sevinmek değil şükretmek gerekir. Çünkü hiç kimse için bir garanti yoktur. Herşeyi neden küfre bağlıyorsun anlamıyorum. İman sahibi birisi zaten insanlar dinden uzaklaştığı için sevinmez herhalde.
+ Yorum Gönder