+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Durgunluk, eski cezbe hali yok ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Durgunluk, eski cezbe hali yok ne yapmalıyım?

  Sual: Selamün aleyküm, sene başında ilahi tokat yiyip tövbe ettim ve yaptığım hatalar bana hallerle gösterildi, çok göz yaşı döktüm hatalarıma pişman olduğum için kısa zaman öncede tarikatta biat aldım. Namazlarıma özen gösterdiğimi düşünüyorum ve oruçla kendimi islah etmeye çalışıyorum fakat son bir kaç gündür bir durgunluk var üzerimde. Namazlarımda huşu yol sanki. Ölümü bile düşünmeye çalışsamda ürperti gelmiyor gözyaşı dökemiyorum. Hâşâ Allahu tealanın varlığından süphem yok ama korku ürperti kalmadı. Gidişaattn endişeliyim. Kalbimmi mühürleniyor diye endişe diyorum. Allah rızası için bana ne tavsiyede bulunabilirsiniz? ? 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Durgunluk, eski cezbe hali yok ne yapmalıyım?


  Reklam  Cevap: Aleykum selam. İnsan sürekli aynı hal üzerinde kalamaz bu çok normal bir durumdur. Zaman zaman iniş ve çıkışlar olabilir. Sen asıl sürekli olacak şekilde ibadetlerine devam et. Ümitsiz olma ve sabırla kuran ve sünnete uygun şekilde yaşamaya gayret et. Allah yardımcın olsun.

+ Yorum Gönder