Konusunu Oylayın.: Müslüman gençler hangi kitapları okumalılar?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Müslüman gençler hangi kitapları okumalılar?
 1. 15.Eylül.2016, 15:26
  1
  Misafir

  Müslüman gençler hangi kitapları okumalılar?


  Müslüman gençler hangi kitapları okumalılar? Mumsema Kitap okumak günah mıdır? Bu soru alimlere sorulunca doğal olarak hayır cevabını alırız. Sonra başlıkta sorduğum soruyu sorarız.Bu soruya alimler hadis,fıkıh,tefsir,ilmihal ve tasavvuf kitaplarından 20-30 örnekler vererek cevaplarlar.Ancak yukarıdaki türden kitapların okunmasının günah olmadığını hepimiz biliriz. Kitap okumak günah mıdır sorusunda kitap derken onlardan bahsedilmez. Dini tasavvuf türleri dışındaki kitaplardan bahsedilir diye düşünüyorum. Bende bu amaçla başlıktaki soruyu soruyorum. Dünya klasikleri, edebiyatımızdaki klasikler, polisiyeler,korku ve gerilim, çizgi romanlar vb. türlerden hangi türleri ve hangi kitapları okumalıyız? Örnek verir misiniz?


 2. 15.Eylül.2016, 15:26
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Kitap okumak günah mıdır? Bu soru alimlere sorulunca doğal olarak hayır cevabını alırız. Sonra başlıkta sorduğum soruyu sorarız.Bu soruya alimler hadis,fıkıh,tefsir,ilmihal ve tasavvuf kitaplarından 20-30 örnekler vererek cevaplarlar.Ancak yukarıdaki türden kitapların okunmasının günah olmadığını hepimiz biliriz. Kitap okumak günah mıdır sorusunda kitap derken onlardan bahsedilmez. Dini tasavvuf türleri dışındaki kitaplardan bahsedilir diye düşünüyorum. Bende bu amaçla başlıktaki soruyu soruyorum. Dünya klasikleri, edebiyatımızdaki klasikler, polisiyeler,korku ve gerilim, çizgi romanlar vb. türlerden hangi türleri ve hangi kitapları okumalıyız? Örnek verir misiniz?

 3. 16.Eylül.2016, 16:40
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,495
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Müslüman gençler hangi kitapları okumalılar?
  Okunması caiz olmayan kitaplar, müslümanı haram sürükleyen ve Allah'a isyana yönlendiren kitaplardır. Faydalı olması bilinen ve umulan dini veya dünyevi her türlü kitaplar okunabilir. Bu cevap genel ve doğru bir cevaptır. İslam faydalı olan hiç bir bilgiyi veya kitabın okunmasını yasaklamamıştır.


 4. 16.Eylül.2016, 16:40
  2
  Yönetici  Okunması caiz olmayan kitaplar, müslümanı haram sürükleyen ve Allah'a isyana yönlendiren kitaplardır. Faydalı olması bilinen ve umulan dini veya dünyevi her türlü kitaplar okunabilir. Bu cevap genel ve doğru bir cevaptır. İslam faydalı olan hiç bir bilgiyi veya kitabın okunmasını yasaklamamıştır.
+ Yorum Gönder