+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Müslüman gençler hangi kitapları okumalılar? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Müslüman gençler hangi kitapları okumalılar?

  Sual: Kitap okumak günah mıdır? Bu soru alimlere sorulunca doğal olarak hayır cevabını alırız. Sonra başlıkta sorduğum soruyu sorarız.Bu soruya alimler hadis,fıkıh,tefsir,ilmihal ve tasavvuf kitaplarından 20-30 örnekler vererek cevaplarlar.Ancak yukarıdaki türden kitapların okunmasının günah olmadığını hepimiz biliriz. Kitap okumak günah mıdır sorusunda kitap derken onlardan bahsedilmez. Dini tasavvuf türleri dışındaki kitaplardan bahsedilir diye düşünüyorum. Bende bu amaçla başlıktaki soruyu soruyorum. Dünya klasikleri, edebiyatımızdaki klasikler, polisiyeler,korku ve gerilim, çizgi romanlar vb. türlerden hangi türleri ve hangi kitapları okumalıyız? Örnek verir misiniz? ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Müslüman gençler hangi kitapları okumalılar?


  Reklam  Cevap: Okunması caiz olmayan kitaplar, müslümanı haram sürükleyen ve Allah'a isyana yönlendiren kitaplardır. Faydalı olması bilinen ve umulan dini veya dünyevi her türlü kitaplar okunabilir. Bu cevap genel ve doğru bir cevaptır. İslam faydalı olan hiç bir bilgiyi veya kitabın okunmasını yasaklamamıştır.

+ Yorum Gönder
müslüman gençler hangi kitapları okumalılar mumsema.org