+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Alkol olan masa Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Alkol olan masa

  Sual: Merhaba mumsema forumu benim sorum ben bir gecen gün arkadasimla bulustum ve bana gel seninlen bi yemek yiyelim dedi cogu zaman bulusamiyoruz bende tmm dedim gittik yemek söyledik geldi allaha sükür tam birseyler daha söylerken arkadasim birden alkol söyledi ben ben bu nalet seyden nefret ederim arkadasimida böyld birsey yapicagini hic beklemiyordum cünkü benim nefret ettigimi biliyordu iste söyler söylemez nasil diyim adam hemen getirdi ben dur istemiyorum felan dedim ve masadan kalktim direk giderken arkadasim dur tamam icmiycem dedi ve masadan uzaklastirdi ona okdr bu olaydan sonra tembih ettim yapma etme felan birseyler dedi yemegi yedik ardindan bana dostum tmm ben hesabi ödeyciem dedi ve o nalet seyi icmek istedi öyle diyince bu sefer tamamen masadan kalktim ve gittim bunun üzerine o masada kaldi ve eminim ki o nalet seyi icti ben bundan günaha girdimi cok vicdan azabi cekiyorum böyle olunca bidaha o arkadasla bidaha yemege gitmeyi düsünmüyorum bu bana cok dert oldu günaha sizce girdimmi o nalet sey masadayken yemek yemedim ama ben gittikken sonra eminim arkadasim onu tekrar aldi ve icti ben kendime keske böyle seyi direk kalksaydim oda yemek yiyemezdi diyorum ama neyapicami bilmiyorum sizce ne yapmaliyim cok üzgünüm ? 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Alkol olan masa


  Reklam  Cevap: Merhaba kardeşim. Allah bir kimsenin günahını diğerine yüklemez. Herkes kendi işlediği günahından sorumludur. Kuranı kerimde Allah teala şöyle buyurmaktadır:

  "Hiçbir kimse başkasının suçundan sorumlu tutulmaz." (En'am, 6/164),
  "Eğer siz hidayet üzerinde olursanız, başkasının dalalete düşmesi size zarar vermez."(Maide, 5/105)

  Bu masadan kalkmakla en doğrusunu yapmışsın. Peygamber aleyhisselam bu konuda şöyle buyurmuştur:
  Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: ''Allah'a ve ahiret gününe iman eden kimse, üzerinde içki bulunan sofraya oturmasın.''(Tirmizi, Edep,43)

+ Yorum Gönder