+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Modern tesettür haşema ve günlük giyim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Modern tesettür haşema ve günlük giyim

  Sual: Ben 17 yaşındayım ve yeni kapandım. Haşema aldım ve acaba insanlar çok kötü bakar mı diye korkuyorum. Ve kuaybe gider tarzında şeyler giyiyorum. Sizce bu yanlış mı ? Çok zorlanıyorum ama açılmayacağım çünkü bu bir sadakat imtihanı Allah bana demez mi niye onları bana seçtin diye. Size hem nasıl içimi ferahlatacağımı hem de haşema ve günlük giyimim hakkındaki yorumlarınızı sormak istiyorum

  Kuaybe gider hakkında neler düşünüyorsunuz oyle giyiniyorum bu yanlış mı ? ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Modern tesettür haşema ve günlük giyim


  Reklam  Cevap: Allah seni muvaffak eylesin kardeşim. Kadın ve erkeklerin bir arada yüzdüğü bir ortamda haşema ile de olsa biz asla tavsiye etmiyoruz.

  Kuaybe gider denilen kıyafet ise, eğer dikkat çekmiyor, vücut hatlarını örtüyor ve vücut hatlarını göstermeyecek şekilde bol ise giymen caiz olur. Ama bizim bildiğimiz kadar bu tarz elbiseler çok şık ve aşırı biçimde dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu esaslara dikkat etmelisin.

 3. Misafir
  Merhaba sizce başörtülü bir genç kız olarak erkeklerle göz göze gelmem (okulda,liseliyim) konuşmam beni cehennemlik yapar mı ?

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Göz göze gelmek istem dışı veya zaruri durumlarda olursa bu caiz olur. Eğer isteyerek yapılırsa bu günah olur. Kimin cehennemlik olacağını ancak Allah bilir. Bizim yapmamız gereken şey günahlardan sakınmaya çalışmaktır.

+ Yorum Gönder