+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Captcha güvenlik kodu yazarak para kazanmak caiz mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Captcha güvenlik kodu yazarak para kazanmak caiz mi

  Sual: Öncelikle herkese Selamun Aleyküm benim bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.Sorum şu günümüzde bazı sitelerde güvenlik amaçlı karışık harf ve rakamlardan oluşan bir güvenlik kodu bulunmakta ve ben bir kaç sitede (sırf bu kodların üzerine kurulmuş) bu kodları girip bulmaca gibi çözmek karşılğında düşük de olsa bir cüzi miktar para verildiğini öğrendim.Asla bir para yatırma veya bahis olayı söz konusu değil ve kimseye de zararı yok anladığım kadarıyla.Bu işlemden para kazanmam caiz midir?Sonuç olarak bu olaya da bir kafa yormak konsantre olmak gerekiyor. ? 2. 2
  Candle
  Devamlı Üye

  Yorum: Captcha güvenlik kodu yazarak para kazanmak caiz mi


  Reklam  Cevap: Anlattığın gibi ise yani bir para yatırma işi yoksa ve kimse bundan kötü etkilenmiyorsa caizdir.

 3. 3
  Misafir
  Arkadaşım senin kullandığın bu sistem başka sitelere bot,spam göndermek için o sitelerde bulunan captchaları sana göstermektedir.

  Bu konuda biraz araştırma yapman gerekir.

 4. 4
  Misafir
  Bu hocaların bildiği bir şey olmayabilir ancak sende eksik anlatıyorsun. Bu kodlamayı spamı önlemek kendi güvenliğini sağlamak için mi kullanıyorsun? Yoksa başka insanların sitelerindeki güvenlik kodlarını çözüp spamı vs yollamak saldırmak için mi yapıyorsun?

 5. 5
  Misafir
  Merhaba benim bir sorum var şimdi capctha diye bir güvenlik kodu yazma işi var bazı sitelerde sırf bunun üzerine kurulu bu kodları birşey indirirken veya bir yere siteye üye olurken de görüyoruz.Ben bu kodları çözerek para kazanmak istiyorum bu caiz mi?Dönerseniz sevinirim...

+ Yorum Gönder