Konusunu Oylayın.: Kalben pişman olduğumu hissetmesem de içimde bir bozuntu var tövbe etsem kabul olur mu

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Kalben pişman olduğumu hissetmesem de içimde bir bozuntu var tövbe etsem kabul olur mu
 1. 16.Ağustos.2016, 02:23
  1
  Misafir

  Kalben pişman olduğumu hissetmesem de içimde bir bozuntu var tövbe etsem kabul olur mu


  Kalben pişman olduğumu hissetmesem de içimde bir bozuntu var tövbe etsem kabul olur mu Mumsema Yaptığım şey arkadaslar malesef zina. Daha genç biriyim ancak ben parayla zina yaptım. Doğruyu söylemek gerekirse kalben pişman değil gibiyim ama içimde birşeyler huzursuz yani ben huzursuzum. İçimden bir ses bu yaptığım ve yapacağım tek zina değil diyor. Ancak her zaman olmasada bazen bu yaptığımın sonuçlarını düşünüp pişman oluyorum tövbe etmek istiyorum ancak hem arkası gelir diye korkuyorum hemde kalben pişman olmadığım için samimiyetsiz tövbe etmek bana cok yanlıs geliyor sizce ne yapmalıyım gerçekten kafam çok karısık lütfen yardımlarınızı esirgemeyin her fikir benim için çok önemli şimdiden Allah razı olsun.


 2. 16.Ağustos.2016, 02:23
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Yaptığım şey arkadaslar malesef zina. Daha genç biriyim ancak ben parayla zina yaptım. Doğruyu söylemek gerekirse kalben pişman değil gibiyim ama içimde birşeyler huzursuz yani ben huzursuzum. İçimden bir ses bu yaptığım ve yapacağım tek zina değil diyor. Ancak her zaman olmasada bazen bu yaptığımın sonuçlarını düşünüp pişman oluyorum tövbe etmek istiyorum ancak hem arkası gelir diye korkuyorum hemde kalben pişman olmadığım için samimiyetsiz tövbe etmek bana cok yanlıs geliyor sizce ne yapmalıyım gerçekten kafam çok karısık lütfen yardımlarınızı esirgemeyin her fikir benim için çok önemli şimdiden Allah razı olsun.

 3. 17.Ağustos.2016, 01:44
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 24,990
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Kalben pişman olduğumu hissetmesem de içimde bir bozuntu var tövbe etsem kabul olur mu
  Bir insan işlediği günahtan rahatsızlık duymuyorsa bu tehlikeli bir durumdur. Bu konuda samimi olmak için yapman gereken en önemli şey sık sık dua etmektir. Hem kendin zina işlediğin gibi, zinanın yaygınlaşmasına, fuhşun yeryüzünde dağılmasına ve başkalarının da senin vesilenle bu günahı işlemene sebep oluyorsun. Ayrıca Allah katında vereceğin hesabı ve cehennemde azabı düşünmelisin. Nefsini sık sık hesaba çek ve sakın şeytan ile şeytanlaşmışların tuzağına tekrar düşme. Eğer sen samimi olmak için gayret edersen Allah'da sana mutlaka yardım eder. Bin sefer günah işleyen kimse tekrar tekrar rabbine dönmelidir.


 4. 17.Ağustos.2016, 01:44
  2
  Yönetici  Bir insan işlediği günahtan rahatsızlık duymuyorsa bu tehlikeli bir durumdur. Bu konuda samimi olmak için yapman gereken en önemli şey sık sık dua etmektir. Hem kendin zina işlediğin gibi, zinanın yaygınlaşmasına, fuhşun yeryüzünde dağılmasına ve başkalarının da senin vesilenle bu günahı işlemene sebep oluyorsun. Ayrıca Allah katında vereceğin hesabı ve cehennemde azabı düşünmelisin. Nefsini sık sık hesaba çek ve sakın şeytan ile şeytanlaşmışların tuzağına tekrar düşme. Eğer sen samimi olmak için gayret edersen Allah'da sana mutlaka yardım eder. Bin sefer günah işleyen kimse tekrar tekrar rabbine dönmelidir.
+ Yorum Gönder