+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hipnoz bilinçaltı ve ergenlik Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hipnoz bilinçaltı ve ergenlik

  Sual: hipnoz yani bilinçaltı temizliği yapmak caiz mi bunu bir doktor da yapmayı bilir mi piskolog falan
  birde şu sübliminal mesajlar konusunu çok araştırdım çizgi filmlerde falan varmış bunları çocuklar izlediğinde ve cinsel içerikli şeyler bilinç altına yerleştiğinde nasıl etkiler yani büyüyüne sapık biri olmasının yada tecavüzcü falan olmasının sebebi olabilir mi böyle mesajlar kişinin piskolojisini etkiler mi
  ergenlikte duygular maksimum seviyede mi olur? yani bir kişinin mesela bir yakınını bir sevdiğini bir arkadaşını kaybettiğinde ağlamak istemesi çok farklı hissetmesi onun yanında olmak istemesi falan bunların çok oluşunun sebebi ergenlikteki duygusal dalgalanmalar mıdır yani mesela bir yetişkin için aşık olduğu kişinin evlenmesi yada en yakın dostunun onu bırakıp gitmesi falan bir ergene kıyasla daha farklı duygulara mı neden olur ergende depresyon yada bunun gibi olumsuz şeyler çok yoğun mu yaşanır ergenlikten dolayı ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Hipnoz bilinçaltı ve ergenlik


  Reklam  Cevap: Hipnoz veya bilinçaltına müdahale gibi gereksiz şeylerle meşgul olmak bile sadece zaman israfıdır. Eğer istiyorsan sana dua ve tefekkür etmek yeter.

  Filmlerden hem çocukların hemde büyüklerin etkilendikleri bir gerçektir ve bu etkileşimler bir şekilde insanı etkileyebilir.

  Ergenlikte duygular ve hisler daha farklı ve güçsüz olabilir. Kendisini çok çabuk bir olay kaptırabilir veya çok hızlı bir şekilde bir olayın etkisinden kurtulabilir.

+ Yorum Gönder