Konusunu Oylayın.: Dinde aşırıcılık

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Dinde aşırıcılık
 1. 13.Ağustos.2016, 01:19
  1
  Misafir

  Dinde aşırıcılık


  Dinde aşırıcılık Mumsema Selamün Aleyküm, Bi konu kafama takılıyor bazı tanıdıklarım gerek sosyal medyada gerek muhabbet sırasında (namazını filan kılan insanlar) mesela devlet yönetimini beğenmezler ve hemen münafık, kafir damgası yapıştırırlar onlara inananları ateşlerde yanacak sanıp her şeyi en ince ayrıntısına kadar karıştırıp en doğrusunu kendilerinin bildiğini sanıp, haşa tek Müslüman kendileriymiş gibi konuşmalar yaparlar ağızlarından kur'an, Allah lafı düşmez. İslam'ı çok zor bir din gibi gösterirler, ben bu insanlara gerçekten çok gıcık kapıyorum bunların akıbetini merak ediyorum gerçek müslüman böylemi olur, Ben İslam'ın farzlarini bilen ve uygulamaya çalışan ve tüm kalbimle iman eden bir kardeşinizim bu şahıslarin yaptıkları ne kadar doğru iyice türediler (cihadcı tipler) adamlar öyle bi eminler ki kafalarına göre dolaylı yollardan insanlara, yöneticilere dinsiz damgası vurmaları beni çok sinirlendiriyor. Tam olarak ifade edememiş olabilirim ama beni anlayanlar illaki olacaktır sizce yaptıkları doğrumu.


 2. 13.Ağustos.2016, 01:19
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Selamün Aleyküm, Bi konu kafama takılıyor bazı tanıdıklarım gerek sosyal medyada gerek muhabbet sırasında (namazını filan kılan insanlar) mesela devlet yönetimini beğenmezler ve hemen münafık, kafir damgası yapıştırırlar onlara inananları ateşlerde yanacak sanıp her şeyi en ince ayrıntısına kadar karıştırıp en doğrusunu kendilerinin bildiğini sanıp, haşa tek Müslüman kendileriymiş gibi konuşmalar yaparlar ağızlarından kur'an, Allah lafı düşmez. İslam'ı çok zor bir din gibi gösterirler, ben bu insanlara gerçekten çok gıcık kapıyorum bunların akıbetini merak ediyorum gerçek müslüman böylemi olur, Ben İslam'ın farzlarini bilen ve uygulamaya çalışan ve tüm kalbimle iman eden bir kardeşinizim bu şahıslarin yaptıkları ne kadar doğru iyice türediler (cihadcı tipler) adamlar öyle bi eminler ki kafalarına göre dolaylı yollardan insanlara, yöneticilere dinsiz damgası vurmaları beni çok sinirlendiriyor. Tam olarak ifade edememiş olabilirim ama beni anlayanlar illaki olacaktır sizce yaptıkları doğrumu.

 3. 14.Ağustos.2016, 00:43
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,564
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Dinde aşırıcılık
  Aleykum selam kardeşim. Elbetteki seni anladık Allah'ın izniyle. Maalesef yeterli bir ilme sahip olmadan kendisinden başka herkesi kafir ilan eden ve küfür damgası vuran cahiller vardır. Bunların şerrinden Allah ümmeti Muhammed'i muhafaza eylesin. Bizim için ölçülerimiz bellidir. Kendi kafasına veya heva ve hevesine göre değil, gerçekten peygamberin, ashabının, mü.tehid imamlarımızın ve ehli sünnet alimlerimizin yoluna göre hareket ederiz. Bir kimseyi tekfir etmek öyle herkesin haddine değildir. En son çare ve fetva kalıncaya kadar bile İslam alimleri kolay kolay asla kimseyi tekfir etmemişlerdir. Ama maalesef bu çeşit ortaya çıkan bir güruh İslam alemine adeta bir musibet olmuşlardır.


 4. 14.Ağustos.2016, 00:43
  2
  Yönetici  Aleykum selam kardeşim. Elbetteki seni anladık Allah'ın izniyle. Maalesef yeterli bir ilme sahip olmadan kendisinden başka herkesi kafir ilan eden ve küfür damgası vuran cahiller vardır. Bunların şerrinden Allah ümmeti Muhammed'i muhafaza eylesin. Bizim için ölçülerimiz bellidir. Kendi kafasına veya heva ve hevesine göre değil, gerçekten peygamberin, ashabının, mü.tehid imamlarımızın ve ehli sünnet alimlerimizin yoluna göre hareket ederiz. Bir kimseyi tekfir etmek öyle herkesin haddine değildir. En son çare ve fetva kalıncaya kadar bile İslam alimleri kolay kolay asla kimseyi tekfir etmemişlerdir. Ama maalesef bu çeşit ortaya çıkan bir güruh İslam alemine adeta bir musibet olmuşlardır.
+ Yorum Gönder