Konusunu Oylayın.: Cinayet kul hakkı mıdır ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Cinayet kul hakkı mıdır ?
 1. 09.Ağustos.2016, 00:44
  1
  Misafir

  Cinayet kul hakkı mıdır ?


  Cinayet kul hakkı mıdır ? Mumsema insanı yaratan ve can veren allahtır . allah intihar edeni affetmezmiş . çünkü can alıp vermek ancak allaha ait olduğu için . peki birini öldüren kul hakkına mı girmiş olur yoksa allaha ait olanı aldığı için günaha mı girmiş olur .eğer kul hakkı ise rivayetlerde söz edilen yüz kişiyi öldürmüş olanı allahın affettiği doğrumudur . lütfen cevaplar mısınız ?


 2. 09.Ağustos.2016, 00:44
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  insanı yaratan ve can veren allahtır . allah intihar edeni affetmezmiş . çünkü can alıp vermek ancak allaha ait olduğu için . peki birini öldüren kul hakkına mı girmiş olur yoksa allaha ait olanı aldığı için günaha mı girmiş olur .eğer kul hakkı ise rivayetlerde söz edilen yüz kişiyi öldürmüş olanı allahın affettiği doğrumudur . lütfen cevaplar mısınız ?

 3. 09.Ağustos.2016, 23:47
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,529
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Cinayet kul hakkı mıdır ?
  İman ile ölen herkes sonunda cennete gireceği ehli sünnetin kesin bir inancıdır. Elbette insan öldürmek kul hakkıdır ve en büyük günahlardandır. O kişi mutlaka karşılığını bulacak ve cezasını çekecektir bundan şüphe yoktur. Tövbe edenin tövbesini en iyi bilen Allah'tır. Allah dilerse o kulunun tövbesini kabul eder ve hak sahiplerinin hakkını öder buna şüphesiz Allah'ın gücü yeter. İntihar eden kimse de büyük günah işlemiş olsa da iman ile öldüğü için cezasını çeker ve sonunda yine de cennete girecektir.


 4. 09.Ağustos.2016, 23:47
  2
  Yönetici  İman ile ölen herkes sonunda cennete gireceği ehli sünnetin kesin bir inancıdır. Elbette insan öldürmek kul hakkıdır ve en büyük günahlardandır. O kişi mutlaka karşılığını bulacak ve cezasını çekecektir bundan şüphe yoktur. Tövbe edenin tövbesini en iyi bilen Allah'tır. Allah dilerse o kulunun tövbesini kabul eder ve hak sahiplerinin hakkını öder buna şüphesiz Allah'ın gücü yeter. İntihar eden kimse de büyük günah işlemiş olsa da iman ile öldüğü için cezasını çeker ve sonunda yine de cennete girecektir.
+ Yorum Gönder