+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah'tan umudunu kesmek üzereyim artık Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'tan umudunu kesmek üzereyim artık

  Sual: Selamun Aleyküm din kardeşlerim.
  Artık ALLAH"tan umudumu kesmek üzereyim, içimde hiçbir istek kalmadı artık...
  Ben kimim?
  Ben 20 yaşında, doğuştan kısmeti kapalı, cebinde 5 kuruşu olmayan, parası olmadığı için sabahlara kadar gözüne uyku girmeyen bir kulum...

  Kul hakkı yemedim bugüne kadar, elimden geldiğince ibadetlerimide yaptım, içki ağzıma dahi sürmedim, sigara-uyuşturucuda kullanmıyorum, hiçbir kimseyide kırmam(suu bile olsa), elimden geldiğincede herkese yardım ederim.

  Peki size soruyorum müslüman kardeşlerim, bütün bunların karşılığı bumu?

  Bana hiç gülmek nasip olmayacakmı?

  Bir insanın basireti doğuştanmı kapalı olur, elimi attığım kuruyor.

  Benimle eskiden aynı okulda okuyup Allah-Kitap-Kul Hakkı bilmeyenler, sabahlara kadar içki içip akşamlara kadar pislik işler yapanların durumu neden her zaman benden iyi olur?

  Neden hergün o kadar zorlamama rağmen bişey.başaramam?

  Neden hiçbir işim yolunda gitmez? Hemde hiç...

  Artık Allah"tan umudu kesmek üzereyim din kardeşlerim, tam diyorum hayata olumlu bakayım.

  Ertesi gün nasipsizlik yine peşimi bırakmıyor.  Artık içimden gerek ibadet.dahi yapamıyorum din kardeşlerim, yardımlarınıza ihtiyacım var.

  Büyü yapılmış olabilirmi, çünkü bu kadar nasipsizlik tesadüf olamaz. ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Allah'tan umudunu kesmek üzereyim artık


  Reklam  Cevap: Aleykum selam kardeşim. İlk önce şunu iyi bilmelisin; bu dünya bir imtihan yeridir ve hayat çok ama çok kısadır. Herkese imtihan şekli farklı farklıdır. Kimisi nimetler içinde yüzerek imtihan edilirken kimiside yoklukla ve fakirlikle imtihan edilmektedir. Biraz peygamberlerin ve sahabelerin hayatına bakmalısın. Gerçek zenginliğin mal mülk olmadığını bilmelisin. diğer yandan Allah'ın sana ihsan ettiği bir çok nimetleri de düşün.

 3. Misafir
  Kendi durumundan daha kötü olanları düşün onlar ne yapsın. Durumun dahada kötü olursa işte ozaman şuanki durumunun kötü olmadığını anlarsın sadece sabret bukadar aceleci olma güzel şeyler herzaman olmaz benimde hayatım kötü gidiyor ama yapıcak bişey yok

+ Yorum Gönder