Konusunu Oylayın.: ALLAH beni sevmiyor diye düşünmek

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
ALLAH beni sevmiyor diye düşünmek
 1. 07.Ağustos.2016, 16:29
  1
  Misafir

  ALLAH beni sevmiyor diye düşünmek


  ALLAH beni sevmiyor diye düşünmek Mumsema Merhaba kolay gelsin.ALLAH ın seni sevmediğini düşünmek garip bir durum mu acaba??Yani 5 vakit namazı kılarım,tövbe ederim,salavat getiririm ama öyle böyle değil akla gelmeyecek şeyler bana gelir.Çok büyük ve yamuk burnum var gören dalga geçiyor.3 kardeşiz annem en az beni seviyor ve her ev işini bana yaptırıyor ve en çok lafı bana sokuyor.En az harçlığı ben alırım hep.Sınavım iyi geçer ama hep kötü gelir.ALLAH dan ne istesem hep tersi çıkıyor öyle bir hal aldı ki bu durum ALLAH a dua etsem mi acaba diye düşünüyorum tersi çıkacak gene etmesem daha iyi gibisinden.Ne yapmalıyım??Tamam herkesin işi yolunda gitmez tabi ama benim 1 tane bile EVET 1 TANE BİLE işim rast gitmez.Yaratan beni sevmiyor diye düşünüyorum ciddi ciddi.Bana tavsiye verebilir misiniz??


 2. 07.Ağustos.2016, 16:29
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Merhaba kolay gelsin.ALLAH ın seni sevmediğini düşünmek garip bir durum mu acaba??Yani 5 vakit namazı kılarım,tövbe ederim,salavat getiririm ama öyle böyle değil akla gelmeyecek şeyler bana gelir.Çok büyük ve yamuk burnum var gören dalga geçiyor.3 kardeşiz annem en az beni seviyor ve her ev işini bana yaptırıyor ve en çok lafı bana sokuyor.En az harçlığı ben alırım hep.Sınavım iyi geçer ama hep kötü gelir.ALLAH dan ne istesem hep tersi çıkıyor öyle bir hal aldı ki bu durum ALLAH a dua etsem mi acaba diye düşünüyorum tersi çıkacak gene etmesem daha iyi gibisinden.Ne yapmalıyım??Tamam herkesin işi yolunda gitmez tabi ama benim 1 tane bile EVET 1 TANE BİLE işim rast gitmez.Yaratan beni sevmiyor diye düşünüyorum ciddi ciddi.Bana tavsiye verebilir misiniz??

 3. 08.Ağustos.2016, 16:46
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,476
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: ALLAH beni sevmiyor diye düşünmek
  Merhaba kardeşim. Sakın ama sakın duadan vazgeçme. İşte tamda şeytanın sana yaptırmak istediği şeyde budur. Alıp verdiğin nefes, sahip olduğun sıhhat ve daha pek çok nimetleri görmelisin. En büyük nimet olan iman nimetine sahipsin. Elbette bazı sıkıntıların olabilir. Biraz daha sabırlı ve güçlü ol. Elbette bunlarda geçecek Allah'ın izniyle. Ama asla şeytanı sevindirecek bir şey yapma. Allah'a emanet ol.


 4. 08.Ağustos.2016, 16:46
  2
  Yönetici  Merhaba kardeşim. Sakın ama sakın duadan vazgeçme. İşte tamda şeytanın sana yaptırmak istediği şeyde budur. Alıp verdiğin nefes, sahip olduğun sıhhat ve daha pek çok nimetleri görmelisin. En büyük nimet olan iman nimetine sahipsin. Elbette bazı sıkıntıların olabilir. Biraz daha sabırlı ve güçlü ol. Elbette bunlarda geçecek Allah'ın izniyle. Ama asla şeytanı sevindirecek bir şey yapma. Allah'a emanet ol.
+ Yorum Gönder