Konusunu Oylayın.: Gusülden sonra gözdeki çapak yıkansa olur mu

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Gusülden sonra gözdeki çapak yıkansa olur mu
 1. 27.Temmuz.2016, 18:46
  1
  Misafir

  Gusülden sonra gözdeki çapak yıkansa olur mu


  Gusülden sonra gözdeki çapak yıkansa olur mu Mumsema vesveseli biriyim her şeyden nem kapıyorum.bugün 2 saat gusül aldım.dışarı çıktım kurulandım 30-45 dk geçti rastgele gözümle oyarken elime bir şey geldi çapak sandım değildir herhalde dedim tam gözümün orası yıkamaya gidecektim keyfi olarak vazgeçtim otobüse bindim dedim çarşıda yıkadım 30 dk yolculuktan sonra çarşıda yıkadım .eğer çapaksa bile gusülden sonra orası unutmuşsak orayı temizlemeyi gusülden sonra yıkanır diye biliyorum.ben de öyle yaptım ama hemen değil.dediğim gibi 30 dk sonra keyfi olarak yıkadım gusülüm geçerli olur mu yıkanmasında engel olan şeyi keyfi olarak 30 dk sonra yıkamaktan?


 2. 27.Temmuz.2016, 18:46
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  vesveseli biriyim her şeyden nem kapıyorum.bugün 2 saat gusül aldım.dışarı çıktım kurulandım 30-45 dk geçti rastgele gözümle oyarken elime bir şey geldi çapak sandım değildir herhalde dedim tam gözümün orası yıkamaya gidecektim keyfi olarak vazgeçtim otobüse bindim dedim çarşıda yıkadım 30 dk yolculuktan sonra çarşıda yıkadım .eğer çapaksa bile gusülden sonra orası unutmuşsak orayı temizlemeyi gusülden sonra yıkanır diye biliyorum.ben de öyle yaptım ama hemen değil.dediğim gibi 30 dk sonra keyfi olarak yıkadım gusülüm geçerli olur mu yıkanmasında engel olan şeyi keyfi olarak 30 dk sonra yıkamaktan?

 3. 27.Temmuz.2016, 23:00
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,540
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Gusülden sonra gözdeki çapak yıkansa olur mu
  Gözde kalan çapak gusle engel olacak derecede bir tabaka oluşturmaz. Şayet oluşsa bile daha sonra saatler sonra bile o bölgeyi yıkaman yeterlidir. Ortalama en fazla 10 - 15 dakikada guslünü bitirmen gerekir. Boşuna vesveseyi önemseyerek sadece şeytanı sevindirmiş oluyorsun. Bunu sana Allah emretmiyor.


 4. 27.Temmuz.2016, 23:00
  2
  Yönetici  Gözde kalan çapak gusle engel olacak derecede bir tabaka oluşturmaz. Şayet oluşsa bile daha sonra saatler sonra bile o bölgeyi yıkaman yeterlidir. Ortalama en fazla 10 - 15 dakikada guslünü bitirmen gerekir. Boşuna vesveseyi önemseyerek sadece şeytanı sevindirmiş oluyorsun. Bunu sana Allah emretmiyor.
+ Yorum Gönder