+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Gusülden sonra gözdeki çapak yıkansa olur mu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Gusülden sonra gözdeki çapak yıkansa olur mu

  Sual: vesveseli biriyim her şeyden nem kapıyorum.bugün 2 saat gusül aldım.dışarı çıktım kurulandım 30-45 dk geçti rastgele gözümle oyarken elime bir şey geldi çapak sandım değildir herhalde dedim tam gözümün orası yıkamaya gidecektim keyfi olarak vazgeçtim otobüse bindim dedim çarşıda yıkadım 30 dk yolculuktan sonra çarşıda yıkadım .eğer çapaksa bile gusülden sonra orası unutmuşsak orayı temizlemeyi gusülden sonra yıkanır diye biliyorum.ben de öyle yaptım ama hemen değil.dediğim gibi 30 dk sonra keyfi olarak yıkadım gusülüm geçerli olur mu yıkanmasında engel olan şeyi keyfi olarak 30 dk sonra yıkamaktan? ? 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Gusülden sonra gözdeki çapak yıkansa olur mu


  Reklam  Cevap: Gözde kalan çapak gusle engel olacak derecede bir tabaka oluşturmaz. Şayet oluşsa bile daha sonra saatler sonra bile o bölgeyi yıkaman yeterlidir. Ortalama en fazla 10 - 15 dakikada guslünü bitirmen gerekir. Boşuna vesveseyi önemseyerek sadece şeytanı sevindirmiş oluyorsun. Bunu sana Allah emretmiyor.

+ Yorum Gönder